Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

MCI chce zarabiać na e-wydaniach

Fundusz MCI, kosztem 600 tys. zł, nabył 33,3% udziałów w spółce NetPress Digital sp. z o.o., specjalizującej się w dystrybucji elektronicznych wydań gazet i czasopism.

NetPress - obecny na rynku od 2005 roku - dotychczas był częścią Zakładów Graficznych Taurus, które w marcu br. zawarły umowę inwestycyjną z MCI Management. Na jej mocy strony utworzyły teraz odrębną spółkę - NetPress Digital - która przejmie od Taurusa dystrybucję cyfrowych wydań.

MCI Management do września 2008 roku zobowiązał się dokonać kolejnej inwestycji w NetPress w kwocie do 900 tys. zł. Dzięki temu fundusz będzie mógł zwiększyć udział w kapitale tej spółki do maksymalnie 49,9%.

NetPress jest partnerem amerykańskiego specjalisty od e-wydań - firmy Zinio Systems. Pozyskane środki przeznaczy na rozwój technologii oraz oferty produktowej, którą - wedle zapowiedzi firmy - wkrótce wzbogacą tzw. e-booki i książki w formacie audio. Z firmą współpracuje już szereg wydawców, m.in. IDG Poland.