MCI Management objęło 150 udziałów w spółce Comtica

Realizując zawartą wcześniej umowę inwestycyjną fundusz MCI Management nabył udziały stanowiące 20% kapitału zakładowego Comtica Sp. z o.o. Przypomnijmy, że w perspektywie 3 lat MCI zamierza zainwestować w tę spółkę 2,5 mln zł.

Comtica jest deweloperem i integratorem dedykowanych rozwiązań mobilnych oraz inter- i intranetowych. Za 150 udziałów spółki MCI zapłaciło 500,1 tys. zł. Łączna wartość nominalna udziałów to 75 tys. zł. Transakcja to pierwszy etap planowanej inwestycji. W latach 2006-07 MCI zamierza bezpośrednio doinwestować spółkę, później częściowo ją wykupić.

Comtica koncentruje się na wdrażaniu portali korporacyjnych i rozwiązaniach multimedialnych integrujących zawartość audiowizualną i technologie mobilne oraz interaktywne formaty telewizyjne.

Inwestorem większościowym Comtica Sp. z o.o. jest Nova Communications Group -spółka działająca na rynku usług komunikacji marketingowej, która jest m.in. właścicielem stacji telewizyjnej 4funTV. W Polsce spółkami należącymi do Nova Communications Group są: Polymus, Arteria, Comtica, Program, Ciszewski PR, Red8 i Synergy.