MCI Management bliski publicznej oferty

MCI Management – największy polski fundusz typu venture capital złożył prospekt emisyjny w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Spółka chce pozyskać z rynku publicznego 50 mln zł, wartość emisji stanowić będzie ok. 10 proc. kapitału. MCI zmierza na rynek podstawowy. Pozyskane środki finansowe będą przeznaczone na finansowanie najszybciej rozwijających się projektów związanych z Internetem.

„Sam fakt, że planujemy wejście na giełdę ogłosiliśmy już wcześniej. Obecnie precyzujemy warunki emisji” – powiedział Tomasz Czechowicz, prezes zarządu MCI Management. Przyznał, że podejmując decyzję o upublicznieniu firmy nie brał pod uwagę ewentualnych ułatwień, jakie mogą mieć firmy nowych technologii przy wchodzeniu na GPW. Wtedy po prostu jeszcze nie było o nich mowy.

„Właściwie jesteśmy przygotowani do debiutu jeszcze w tym roku. Ale w związku z bessą na giełdzie emisja może zostać przesunięta na następny rok” – powiedział Tomasz Czechowicz. Podmiotem oferującym akcje MCI będzie CDM Pekao S.A.

MCI specjalizuje się wyłącznie w inwestycjach w branżę informatyczną. W jego portfelu są już m.in. takie spółki jak: CCS, Poland.com, JTT Computer, czy Bankier.pl, a także Process4e i 4piAnalist. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że w przyszłym tygodniu zostanie zamknięta kolejna transakcja. Planowany na ten rok zysk netto MCI to 5 mln zł.