MCI Management: 175 tys. zysku za I kw.

Zarząd MCI Management poinformował, że grupa kapitałowa MCI Management S.A. uzyskała w I kwartale 2004 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 19,786 mln zł. Jest to o ponad 5 mln zł więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Za I kwartał 2004 r. skonsolidowany zysk netto wyniósł 175 tys. zł (dla porównania rok wcześniej GK MCI osiągnęła zysk netto na poziomie 119 tys. zł). "Prawie 40% dynamika wzrostu przychodów wynika ze wzrostu popytu na produkty informatyczne oraz dalszego rozwoju spółek portfelowych" - czytamy w raporcie MCI. Od I kwartału br. konsolidacji podlegają wyniki kolejnych trzech spółek portfelowych: Travelplanet.pl SA, GeoTechnologies Sp. z o.o. i One-2-One Sp. z o.o.

Obecnie w portfelu MCI znajduje się 10 spółek działających w obszarze informatyki, internetu i rozwiązań mobilnych. Sześć spółek jest na etapie wzrostu i ekspansji (Travelplanet.pl SA, SA, CCS SA, One-2-One Sp. z o.o., Process4E SA oraz Bankier.pl SA), dwie na etapie start up (GeoTechnologies Sp. z o.o. oraz Iplay.pl Sp. z o.o) oraz dwie spółki w restrukturyzacji (Biprogeo SA i JTT Computer SA)

W ciągu najbliższych 2 lat fundusz zamierza przeznaczyć od 10 do 30 mln zł na inwestycje.