Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Lutowy ranking serwisów tematycznych

Wyniki badania Megapanel PBI/Gemius w dwunastu kategoriach tematycznych pozwalają przyjrzeć się czołówce najpopularniejszych serwisów tematycznych wśród polskich internautów. Nie zawsze są to serwisy rodzime, np. szóste miejsce w kategorii Styl Życia zajmuje amerykański serwis do publikacji zdjęć imageshack.us, który nie ma polskiej wersji językowej. Podziału na kategorie dokonuje Rada Badania Megapanel. Liderem w siedmiu rankingach są serwisy tematyczne portalu Onet.pl. Gazeta.pl ma pierwszą pozycję w dwóch kategoriach.

Najpopularniejszą kategorią pozostaje Kultura i Rozrywka, której witryny przynajmniej raz w miesiącu odwiedziło 95,65% polskich internautów. Na kolejnym miejscu uplasowała się kategoria Informacje, Publicystyka, Media - 76,07% zasięgu. Na trzecim miejscu znalazły się serwisu z grupy Nowe Technologie - 71,95% zasięgu. Najmniejszą popularnością cieszyły się witryny z kategorii Budownictwo i Nieruchomości, miały zasięg na poziomie 22,73%.

Kategoria Informacje, Publicystyka, Media

Bez zmian w pierwszej piątce. Chociaż większość witryn zaliczyła duże spadki oglądalności ze względu na zasięg w stosunku do poprzedniego miesiąca, spowodowoane m.in. tym, że luty jest krótszy od stycznia, to dziennik.pl pnie się w górę. Serwis miał w lutym 519 tys. użytkowników i wspiął się na 14 pozycję, w stosunku do 11 miejsca w styczniu. Spadła z kolei pozycja serwisu dziennikarstwa obywatelskiego wiadomosci24.pl, z 13 miejsca w styczniu, na 17 w lutym i strata ponad 1 pkt. proc. zasięgu.

Lutowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Kultura i Rozrywka

Interia.pl powróciła na czwarte miejsce w tej kategorii wyprzedzając serwis YouTube.com. Wahania oglądalności serwisu YouTube, mogą wynikać również z tego względu, że nie jest on objęty audytem site-centric.

Wysoko awansował serwis fotosik.pl - z 11 w styczniu, na 8 miejsce w lutym, zyskując 0,5 pkt procentowego. Fotosik od tego miesiąca występuje w ramach grupy serwisów Medousa.pl.

Lutowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Motoryzacja

Bez zmian w pierwszej szóstce witryn. Na pierwszym miejscu serwis otoMoto, który ma dużą przewagę nad konkurencją. Nie zmieniły się pozycje serwisów motoryzacyjnych poszczególnych portali, poza Gazeta.pl, która spadła o jedno oczko w dół.

Lutowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Biznes, Finanse, Prawo

W stosunku do stycznia nie zmienił się układ sił w pierwszej dziewiątce witryn. Swoją 7 pozycję utrzymała Grupa Wolters Kluwer, czyli serwisy abc.com.pl i lex.pl.

Lutowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Budownictwo i Nieruchomości

Serwis Muratora spadł z drugiej na trzecią pozycję, może to wynikać z tego, że nie jest on objęty audytem site-centric.

Lutowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Edukacja

Na pierwszym miejscu niezagrożona Wikipedia, która miała zasięg 39,79%. Drugie miejsce przypada Onetowi, który ostatnio otworzył serwis sciaga.onet.pl , zapewne czując wyraźnie zagrożenie ze strony serwisu Sciaga.pl , który dzieli od Onetu kilka punktów proc. zasięgu.

Lutowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Sport

W tej kategorii również dominują portale. Gazeta.pl chce wzmocnić swoją pozycję serwisem Sport.pl, który wystartował w połowie marca. Pierwsze skutki tej decyzji będzie można zaobserwować w wynikach Megapanelu za marzec br.

Lutowy ranking serwisów tematycznych
Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New replica rolex watches are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.