Lutowe wyniki Megapanelu czyli napopularniejsze witryny w Polsce

W lutym aż 8 witryn z pierwszej dwudziestki zmieniło swoją pozycje, choć skład TOP 20 w porównaniu do stycznia pozostał ten sam. Na prowadzeniu wciąż Onet z ponad 7 milionami użytkowników. Na drugie miejsce wskoczyła wyszukiwarka Google, spychając na trzecie Wirtualną Polskę. Na liczbie użytkowników zyskały dwa portale - Onet i Interia, straciły zaś WP.pl, o2.pl oraz Gazeta.pl.

Lutowe wyniki Megapanelu czyli napopularniejsze witryny w Polsce
Luty okazał się miesiącem spadków liczby użytkowników (tzw. real users) dla 13 witryn z pierwszej dwudziestki. Straciły Wirtualna Polska, Allegro, o2.pl, serwis Idei, Gazeta.pl, gadu-gadu.pl, Wapster.pl, Yahoo.com, Ściąga.pl, Wikipedia, IDG oraz witryny, których uwzględnianie w zestawieniu jest wciąż dyskusyjne - mianowicie msn.com oraz auto.search.msn.com.

Choć Onet zyskał użytkowników, to jednak stracił na liczbie odsłon - z 2 mld 171 mln do 1 mld 972 mln. Podobnie stało się w przypadku Google.pl, witryny Era.pl i portalu Gery.pl.

Na tle tej tendencji bardzo dobrze wypadł portal Interia, który nie tylko zyskał na liczbie użytkowników - z 5 007 111 użytkowników w styczniu do 5 031 386, ale również na liczbie odsłon z ponad 398 mln do prawie 421 mln.

Spory spadek liczby użytkowników zanotowała Wolna Encyklopedia czyli Wikipedia. W porównaniu do stycznia w lutym miała aż o prawie 353 tys. mniej gości.

Stosunkowo duży skok w liczbie użytkowników odnotował natomiast serwis PTC Era - o ponad 286 tys.

Lutowe wyniki Megapanelu czyli napopularniejsze witryny w Polsce

Ranking TOP 10 wg liczby odsłon

W kategorii komunikatorów wciąż prowadzi Gadu-Gadu, który w stosunku do stycznia zyskał na zasięgu 5% z poziomu 39,4% do 44,4%. Tlen zyskał około 46 tys. nowych użytkowników, co odzwierciedla wzrost zasięgu o 0,4% z poziomu 7,6% w styczniu.

Lutowe wyniki Megapanelu czyli napopularniejsze witryny w Polsce

Ranking komunikatorów

Wyniki styczniowe

Zachęcamy również do zapoznania się z tekstem o metodologii badania Megapanel PBI/Gemius.

Aktualizacja: 09 maja 2005 13:51

Materiał uzupełniliśmy o zestawienie dziesięciu najpopularniejszych witryn ze względu na liczbę odsłon oraz wyniki komunikatorów Gadu-Gadu oraz Tlen.