Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Lutowe wyniki Megapanelu czyli napopularniejsze witryny w Polsce

W lutym aż 8 witryn z pierwszej dwudziestki zmieniło swoją pozycje, choć skład TOP 20 w porównaniu do stycznia pozostał ten sam. Na prowadzeniu wciąż Onet z ponad 7 milionami użytkowników. Na drugie miejsce wskoczyła wyszukiwarka Google, spychając na trzecie Wirtualną Polskę. Na liczbie użytkowników zyskały dwa portale - Onet i Interia, straciły zaś WP.pl, o2.pl oraz Gazeta.pl.

Lutowe wyniki Megapanelu czyli napopularniejsze witryny w Polsce
Luty okazał się miesiącem spadków liczby użytkowników (tzw. real users) dla 13 witryn z pierwszej dwudziestki. Straciły Wirtualna Polska, Allegro, o2.pl, serwis Idei, Gazeta.pl, gadu-gadu.pl, Wapster.pl, Yahoo.com, Ściąga.pl, Wikipedia, IDG oraz witryny, których uwzględnianie w zestawieniu jest wciąż dyskusyjne - mianowicie msn.com oraz auto.search.msn.com.

Choć Onet zyskał użytkowników, to jednak stracił na liczbie odsłon - z 2 mld 171 mln do 1 mld 972 mln. Podobnie stało się w przypadku Google.pl, witryny Era.pl i portalu Gery.pl.

Na tle tej tendencji bardzo dobrze wypadł portal Interia, który nie tylko zyskał na liczbie użytkowników - z 5 007 111 użytkowników w styczniu do 5 031 386, ale również na liczbie odsłon z ponad 398 mln do prawie 421 mln.

Spory spadek liczby użytkowników zanotowała Wolna Encyklopedia czyli Wikipedia. W porównaniu do stycznia w lutym miała aż o prawie 353 tys. mniej gości.

Stosunkowo duży skok w liczbie użytkowników odnotował natomiast serwis PTC Era - o ponad 286 tys.

Lutowe wyniki Megapanelu czyli napopularniejsze witryny w Polsce

Ranking TOP 10 wg liczby odsłon

W kategorii komunikatorów wciąż prowadzi Gadu-Gadu, który w stosunku do stycznia zyskał na zasięgu 5% z poziomu 39,4% do 44,4%. Tlen zyskał około 46 tys. nowych użytkowników, co odzwierciedla wzrost zasięgu o 0,4% z poziomu 7,6% w styczniu.

Lutowe wyniki Megapanelu czyli napopularniejsze witryny w Polsce

Ranking komunikatorów

Wyniki styczniowe

Zachęcamy również do zapoznania się z tekstem o metodologii badania Megapanel PBI/Gemius.

Aktualizacja: 09 maja 2005 13:51

Materiał uzupełniliśmy o zestawienie dziesięciu najpopularniejszych witryn ze względu na liczbę odsłon oraz wyniki komunikatorów Gadu-Gadu oraz Tlen.