Ludzie e-listy piszą...

Blisko 7 na 10 firm musiało już przedstawiać w różnego rodzaju dochodzeniach albo procedurach swoje archiwalne e-maile. Dlatego już dla 36% firm właściwe zarządzanie archiwami e-poczty stanowi jeden z priorytetów.

Ferris Research przedstawił wyniki sondażu, z którego wynika, że większość firm przywiązuje już znaczenie do archiwizacji e-maili. Dla 36% stanowi to nawet jedno z priorytetowych zadań. Skrzynka poczty elektronicznej spełnia bowiem obecnie często role systemu zarządzania dokumentami.

69% respondentów, reprezentujących 3000 firm z całego świata twierdzi, że musiało już przedstawiać archiwalne e-maile jako dokumenty w dochodzeniach najprzeróżniejszej maści: od śledztw rządowych agencji po dokumentację na potrzeby audytu, przejęcia, wymogów prawnych czy inne. Trzy czwarte stwierdza ponadto, że firma nie dysponuje systemem do zarządzania archiwami poczty elektronicznej.

35% badanych firm nie posiada polityki wyrzucania i przechowywania e-maili. Około 26% posiada zapisy tej polityki odnośnie postępowania z wiadomościami poczty elektronicznej na przestrzeni 1 - 3 miesięcy. 76% reprezentantów tych ostatnich firm uważa, że bardzo lub całkiem prawdopodobne jest, że terminy zachowywania tych e-maili nie są dotrzymywane.