Ludzie Wirtualnej Polski - rozmowy na dziesięciolecie

Przy okazji urodzinowej imprezy Wirtualnej Polski do sopockiego klubu Viva zjechała duża cześć polskiego świata IT. O wspomnieniach i planach na przyszłość porozmawialiśmy z byłymi i obecnymi pracownikami portalu. Zapraszamy do lektury wywiadu z jedynym członkiem zarządu spółki - Dominiką Herburt-Heybowicz, którą pytamy m.in. o zwykłe doświadczenie korzystania z internetu oraz przyszłość WP.pl. Specjalnie dla IDG.pl wypowiada się także Roger de Bazelaire, członek zarządu TP SA. Zapraszamy również do obejrzenia wideowywiadów z byłymi udziałowcami Wirtualnej Polski, obecnymi dyrektorami programowym oraz IT. O jakości marki WP opowiada prezes zarządu grupy inwestycyjnej MCI - Tomasz Czechowicz.

Ludzie Wirtualnej Polski - rozmowy na dziesięciolecie
IDG.pl: Jak często korzysta Pani z internetu?

Dominika Herburt - Heybowicz: Codziennie. Przyznaję jednak szczerze, że nie jestem typowym internautą. Niestety, tryb życia i ciągły brak czasu nie pozwala mi, abym mogła swobodnie surfować w sieci. Z Internetu korzystam zatem głównie w pracy i to przede wszystkim z poczty.

Czy zanim została Pani członkiem zarządu WP, korzystała Pani z portalu WP?

Tak i nie ukrywam, że był i jest to mój ulubiony portal.

Czy miała Pani skrzynkę pocztową na WP, jeżeli tak, to proszę powiedzieć od kiedy?

W ogóle nie korzystam z darmowych/prywatnych kont pocztowych. Skrzynka mailowa, której używam, to skrzynka służbowa.

Jak przyjęli Panią nowi podwładni, czyli pracownicy WP?

Ludzie Wirtualnej Polski - rozmowy na dziesięciolecie

Dominika Herburt-Heybowicz

Pewnie nie mnie to oceniać, ale wydaje mi się, że dobrze. Ciepło wspominam moje pierwsze spotkanie z pracownikami WP i to nie tylko dlatego, że w salce konferencyjnej, w której się spotkaliśmy, panował prawie 30-stopniowy upał :). W firmie jestem zaledwie od miesiąca, więc jeszcze cały czas poznaję moich współpracowników. Są to przede wszystkim ludzie młodzi, dynamiczni i bez wątpienia optymiści. Nawet w trudnych sytuacjach pracują z wielkim zaangażowaniem, pasją, poświęceniem. To dzięki nim WP wciąż utrzymuje swoją silną pozycję na rynku.

Jak urządzi Pani swój gabinet?

Gabinet jest już urządzony i na razie nie planuję w nim większych zmian.

Czy będzie Pani urzędować bardziej w Gdańsku, czy bardziej w Warszawie?

Myślę, że "pół na pół" w zależności od potrzeb. I choć taki tryb pracy może być męczący, to jednak bardzo lubię Trójmiasto, a morze zawsze dodawało mi energii.

Jakie ma Pani plany wobec obecnych pracowników WP i czy szykują się znaczne zmiany personalne?

Na razie żadnych takich zmian nie planuję.

Jak wyobraża sobie Pani najbliższe miesiące w WP? Jakie wyzwania staną przed Panią i pracownikami WP, jakie szanse a jakie zagrożenia?

Przez ostatni rok WP była w upadłości, co z biznesowego punktu widzenia nie jest sytuacją normalną. Tak więc najbliższe miesiące to przede wszystkim powrót Spółki do zwykłego funkcjonowania, odbudowanie procedur, a także konsolidacja z Grupą TP, zwłaszcza w kwestiach finansowych. Wierzę, że proces ten będzie płynny i że wkrótce WP, będąc częścią Grupy TP i uczestnicząc w grupowych projektach, będzie mogła osiągać cele, które zapewnią jej trwały sukces na polskim rynku.

Czy w związku z zakończeniem przejęcia WP przez Telekomunikację Polską szykuje się zmiana nazwy, czy WP pójdzie śladami IDEI i przebrandowi się? (Np. Na Wanadoo Polska)

Nie są mi znane takie plany.

***

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami wideo.

Przeczytaj również: Urodziny Wirtualnej Polski