"Łowcy piratów" podrzucali dowody?

W połowie marca informowaliśmy o rewizji, przeprowadzonej przez szwedzką policję oraz antypiracką organizację Antipiratbyrln w siedzibie jednego z największych tamtejszych dostawców usług internetowych. Podczas przeszukania znaleziono ponad 23 TB pirackich materiałów - teraz okazało się, że część z nich mogła zostać 'podrzucona' przez Antipiratbyrln.

O przeszukaniu w siedzibie firmy Bahnhof pisaliśmy w tekście "Szwecja - 23 TB pirackich materiałów" - podczas rewizji na firmowych serwerach znaleziono ponad 1,8 tys. nielegalnych kopii filmów, 5 tys. programów oraz 450 tys. plików audio.

Przedstawiciele Antipiratbyrln poinformowali wtedy, że namierzenie piratów możliwe było dzięki temu, iż organizacja miała w firmie tajnego współpracownika, który wydatnie przyczynił się do zgromadzenia dowodów przeciwko Bahnhof. Teraz jednak okazało się, że ów wysłannik Antipiratbyrln - znany pod pseudonimami "Rouge" lub "The Swede" - sam kopiował na serwery firmy nielegalne materiały (głównie pirackie oprogramowanie). Co więcej, jak ustaliły władze firmy Bahnhof, był on jednym z najbardziej aktywnych użytkowników "pirackiego serwera".