LoveAgo: serwis dla tych którzy wpadli sobie w oko

LoveAgo to serwis stworzony specjalnie dla internautów, którzy szukają utraconej miłości. Nie jest to jednak typowy serwis randkowy. W przypadku LoveAgo poszukujemy osoby, którą już widzieliśmy.

LoveAgo ma aspiracje stać się miejscem, gdzie "utracone szanse na miłość zostaną odzyskane". Serwis daje możliwość odnalezienia nieznajomej osoby, którą jednak widzieliśmy już wcześniej, ale nie mieliśmy okazji jej poznać. "Chyba każdy przeżył w życiu choć raz sytuację: przedział pociągu (restauracja, księgarnia, sklep, ulica, park), sympatyczny chłopak (dziewczyna) naprzeciwko. I brak odwagi, żeby się odezwać, dać znak, że jest się zainteresowanym znajomością. Powrót do domu i złość na siebie: "A może to była miłość mojego życia? Wszystko stracone." - czytamy w informacji prasowej.

Odnajdywanie nieznajomych odbywa się za pomocą specjalnej wyszukiwarki, w której opisujemy poszukiwaną osobę za pomocą siedmiu podstawowych cech (m.in. płeć, wiek, kolor włosów). Pozostałe kryteria to miejsce (np. tramwaj, koncert, las) i czasu (data i godzina), w którym doszło do spotkania.

Zapytanie wysłane do wyszukiwarki zapisane zostaje w systemie jako "Moje Zdarzenia" i oczekuje na podobne kryteria podane przez innego użytkownika. Dodać zapisanego zdarzenia dodać można również opis oraz słowa kluczowe, jak również punkt na mapie.

LoveAgo: serwis dla tych którzy wpadli sobie w oko

LoveAgo oprócz funkcji podstawowej - wyszukiwania - przygotowało także inne możliwości, takie jak śledzenie na bieżąco wybranych przez użytkownika tras. W ten sposób można sprawdzić, czy na danej trasie nie staliśmy się punktem zainteresowania innej osoby. W zakładce "Moje Miejsca", można zadeklarować punkty, gdzie często się bywa, które się lubi, które są z jakichś powodów ważne. Kontakt z wybranymi osobami ma ułatwić prywatna skrzynka pocztowa dodana do profilu.

Niektórym może wydać się mało czytelna umieszczona na stronie głównej mapa Google, która wyświetla się standardowo w widoku "hybrydowym" (aczkolwiek widok ten można za każdym razem zmieniać). Strona dostępna jest w dwóch szablonach: białym i czarnym.

Ile osób zaangażowanych jest w prowadzenie serwisu? Osobą odpowiedzialną i nadzorującą prowadzenie projektu jest Anna Kmita (właścicielka serwisu). Zaangazowanych jest dodatkowo 3 programistów z firmy Dige ze Szczecina, którzy także stworzyli stronę.