Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Londyńskie metro z Wi-Fi przed Igrzyskami Olimpijskimi

Hotspoty Wi-Fi mają pojawić się na prawie połowie londyńskich stacji metra przed Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się w Londynie w 2012 roku. Internet na stacjach metra będzie darmowy. Nie będzie jednak dostępny podczas samej jazdy pociągiem.

Serwis ZDNet.com poinformował, że londyńskie metro doczeka się wprowadzenia darmowego Wi-Fi na 120 z 270 stacji. Ma do tego dojść jeszcze przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2012 roku, które będą rozgrywane właśnie w angielskiej stolicy, latem przyszłego roku.

Wcześniej przeprowadzono udane testy na kilku stacjach oraz w hali biletowej głównego dworca londyńskiego metra. Testy przeprowadzane były przez firmę BT Openzone, jednak serwis Mashable.com informuje, że wykonawca całego projektu zostanie przedstawiony dopiero pod koniec 2011 roku.

Z sieci będzie można korzystać za darmo, a posiadacze mobilnego Internetu, O2, Vodafone lub innych operatorów, będą mogli łączyć się w ramach swoich umów. Sieć Wi-Fi będzie obejmowała tylko stacje metra, a nie same jego tunele. Będzie więc można korzystać z Internetu w czasie oczekiwania na pociąg, ale już nie w trakcie jazdy.

Darmowy Internet ma być szczególnie przydatny w Londynie podczas Olimpiady, kiedy liczba osób nim zainteresowanych może drastycznie wzrosnąć.