Londyńskie metro z Wi-Fi przed Igrzyskami Olimpijskimi

Hotspoty Wi-Fi mają pojawić się na prawie połowie londyńskich stacji metra przed Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się w Londynie w 2012 roku. Internet na stacjach metra będzie darmowy. Nie będzie jednak dostępny podczas samej jazdy pociągiem.

Serwis ZDNet.com poinformował, że londyńskie metro doczeka się wprowadzenia darmowego Wi-Fi na 120 z 270 stacji. Ma do tego dojść jeszcze przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2012 roku, które będą rozgrywane właśnie w angielskiej stolicy, latem przyszłego roku.

Wcześniej przeprowadzono udane testy na kilku stacjach oraz w hali biletowej głównego dworca londyńskiego metra. Testy przeprowadzane były przez firmę BT Openzone, jednak serwis Mashable.com informuje, że wykonawca całego projektu zostanie przedstawiony dopiero pod koniec 2011 roku.

Z sieci będzie można korzystać za darmo, a posiadacze mobilnego Internetu, O2, Vodafone lub innych operatorów, będą mogli łączyć się w ramach swoich umów. Sieć Wi-Fi będzie obejmowała tylko stacje metra, a nie same jego tunele. Będzie więc można korzystać z Internetu w czasie oczekiwania na pociąg, ale już nie w trakcie jazdy.

Darmowy Internet ma być szczególnie przydatny w Londynie podczas Olimpiady, kiedy liczba osób nim zainteresowanych może drastycznie wzrosnąć.