Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Londyński sukces polskich startupów

Wśród 22 finalistów międzynarodowego konkursu SeedCamp znalazły się dwa projekty polskie.

Do finału prestiżowego konkursu SeedCamp dostały się dwa polskie startupy: Soylent Sysytems oraz Adtaily, a także inicjatywa polsko-niemiecka tickerTXT.

Soylent Systems zaprezentował projekt Szuku.pl, który jest semantyczną wyszukiwarką ludzi działającą w oparciu o algorytmy służące do grupowania i analizy wyników.

Wyszukiwarki to globalna branża. Zaczynamy od Polski, bo łatwiej jest opanować lokalny zakątek sieci, a potem przygotujemy wersję międzynarodową - mówi w rozmowie z Bartkiem Raciborskim (Webstop.pl) Tomasz Kolinko, CEO Soylent Systems. Od trzech tygodni robimy zamknięte beta testy. Algorytmy wymagają jeszcze doszlifowania, podobnie i skalowalność. Wstępne wyniki pokazują, że wyniki potrafią być bardzo ciekawe. Do końca września chcielibyśmy mieć około trzystu testerów - mówi Tomasz Kolinko.

Adtaily to z kolei projekt z obszaru reklamy online sygnowany hasłem "advertise online the right way". Adtaily to nowe podejście do reklam w internecie. Reklamy to bardzo ważna część wielu biznesów online i zarazem wiele wyzwań zarówno dla reklamodawców, reklamobiorców, jak i dla samych użytkowników. Nasz projekt stara sie rozwiązać większość z tych problemów w skali globalnej - tajemniczo o projekcie mówi dla Internet Standard Jakub Krzych z Adtaily dodając, iż publiczna wersja projektu powinna zostać uruchomiona pod koniec roku.

Prace nad samym projektem trwały od kwietnia tego roku, a zgłoszenie na SeedCamp zdecydowaliśmy się wysłać w lipcu. Sporym wyzwaniem podczas kwalifikacji była prezentacja na interview w Londynie w czasie pierwszego etapu. Nasz pomysł musieliśmy zaprezentować 12 sędziom w ciągu 3 minut. Najlepszy czas, który wytrenowaliśmy wieczorem w hotelu to 2:48 sec :) - o obecności Adtaily w konkursie SeedCamp mówi Jakub Krzych.

Ostatni etap konkursu SeedCamp odbędzie się w dniach 15-19 września 2008. Wygra pięć najlepszych projektów. Trzymamy kciuki za reprezentantów Polski.