Londyński sukces polskich startupów

Wśród 22 finalistów międzynarodowego konkursu SeedCamp znalazły się dwa projekty polskie.

Do finału prestiżowego konkursu SeedCamp dostały się dwa polskie startupy: Soylent Sysytems oraz Adtaily, a także inicjatywa polsko-niemiecka tickerTXT.

Soylent Systems zaprezentował projekt Szuku.pl, który jest semantyczną wyszukiwarką ludzi działającą w oparciu o algorytmy służące do grupowania i analizy wyników.

Wyszukiwarki to globalna branża. Zaczynamy od Polski, bo łatwiej jest opanować lokalny zakątek sieci, a potem przygotujemy wersję międzynarodową - mówi w rozmowie z Bartkiem Raciborskim (Webstop.pl) Tomasz Kolinko, CEO Soylent Systems. Od trzech tygodni robimy zamknięte beta testy. Algorytmy wymagają jeszcze doszlifowania, podobnie i skalowalność. Wstępne wyniki pokazują, że wyniki potrafią być bardzo ciekawe. Do końca września chcielibyśmy mieć około trzystu testerów - mówi Tomasz Kolinko.

Adtaily to z kolei projekt z obszaru reklamy online sygnowany hasłem "advertise online the right way". Adtaily to nowe podejście do reklam w internecie. Reklamy to bardzo ważna część wielu biznesów online i zarazem wiele wyzwań zarówno dla reklamodawców, reklamobiorców, jak i dla samych użytkowników. Nasz projekt stara sie rozwiązać większość z tych problemów w skali globalnej - tajemniczo o projekcie mówi dla Internet Standard Jakub Krzych z Adtaily dodając, iż publiczna wersja projektu powinna zostać uruchomiona pod koniec roku.

Prace nad samym projektem trwały od kwietnia tego roku, a zgłoszenie na SeedCamp zdecydowaliśmy się wysłać w lipcu. Sporym wyzwaniem podczas kwalifikacji była prezentacja na interview w Londynie w czasie pierwszego etapu. Nasz pomysł musieliśmy zaprezentować 12 sędziom w ciągu 3 minut. Najlepszy czas, który wytrenowaliśmy wieczorem w hotelu to 2:48 sec :) - o obecności Adtaily w konkursie SeedCamp mówi Jakub Krzych.

Ostatni etap konkursu SeedCamp odbędzie się w dniach 15-19 września 2008. Wygra pięć najlepszych projektów. Trzymamy kciuki za reprezentantów Polski.