Living Social osiągnie miliard dolarów przychodu

Living Social spodziewa się w tym roku sprzedaży w wysokości miliarda dolarów. To jednak ciągle znacznie mniej, niż planowane przychody ich największego konkurenta - Groupona.

Według badań zamieszczonych przez serwis AllThingsD (którego właścicielem jest Dow Jones & Company), Living Social może przekroczyć miliard dolarów przychodu w 2011 roku. Prognozy sporządzone na początku tego roku mówiły "tylko" o 500 milionach. Firma jest obecnie wyceniana na 3,5 miliarda dolarów.

Prognozowane przychody są jednak w dalszym ciągu znacznie mniejsze od głównego gracza na rynku zakupów grupowych, Groupon. Firma z siedzibą w Chicago, uzyskała co prawda w zeszłym roku przychód rzędu 750 milionów dolarów, jednak już prognozy na 2011 rok (przedstawione m.in. przez Bloomberg Businessweek), wskazują na kwotę pomiędzy 3 a 4 miliardami dolarów. Wartość Groupona szacowana jest na 25 miliardów dolarów.

Living Social jest drugim co do wielkości portalem oferującym zakupy grupowe. Działa w 5 krajach. Są nimi: Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Irlandia oraz Wielka Brytania.