Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Living Social osiągnie miliard dolarów przychodu

Living Social spodziewa się w tym roku sprzedaży w wysokości miliarda dolarów. To jednak ciągle znacznie mniej, niż planowane przychody ich największego konkurenta - Groupona.

Według badań zamieszczonych przez serwis AllThingsD (którego właścicielem jest Dow Jones & Company), Living Social może przekroczyć miliard dolarów przychodu w 2011 roku. Prognozy sporządzone na początku tego roku mówiły "tylko" o 500 milionach. Firma jest obecnie wyceniana na 3,5 miliarda dolarów.

Prognozowane przychody są jednak w dalszym ciągu znacznie mniejsze od głównego gracza na rynku zakupów grupowych, Groupon. Firma z siedzibą w Chicago, uzyskała co prawda w zeszłym roku przychód rzędu 750 milionów dolarów, jednak już prognozy na 2011 rok (przedstawione m.in. przez Bloomberg Businessweek), wskazują na kwotę pomiędzy 3 a 4 miliardami dolarów. Wartość Groupona szacowana jest na 25 miliardów dolarów.

Living Social jest drugim co do wielkości portalem oferującym zakupy grupowe. Działa w 5 krajach. Są nimi: Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Irlandia oraz Wielka Brytania.