Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Live Search: nowa nazwa, nowe funkcje?

Nie od dziś wiadomo, że wyszukiwarka firmy Microsoft, aby nawiązać walkę ze swoim największym konkurentem - produktem firmy Google - musi się zdecydowanie zmienić. Wiele wskazuje na to, że Live Search już niedługo otrzyma nowe funkcje oraz najprawdopodobniej nową nazwę.

O możliwej zmianie nazwy wyszukiwarki firmy Microsoft mówi się już od dawna. Teraz, dzięki wpisowi szefa giganta z Redmond w serwisie Twitter, decyzja ta wydaje się niemal pewna. Niewiadomo jednak na razie jaka dokładnie nazwa ma zastąpić Live Search. Wiele mówi się o witrynie kumo.com, jednak brak jest jakichkolwiek oficjalnych komunikatów w tej sprawie.

Live Search: nowa nazwa, nowe funkcje?

Źródło: liveside.net

Oprócz nazwy, programiści z firmy Microsoft zamierzają wprowadzić do wyszukiwarki kilka nowych funkcji. Kilka z nich jest obecnie testowanych i wielu użytkowników miało już szansę natrafić na nie w Sieci np. wyświetlanie się historii wyszukiwań po lewej stronie oraz sugerowanych pokrewnych terminów po prawej.

Live Search: nowa nazwa, nowe funkcje?

Źródło: liveside.net

Live Search: nowa nazwa, nowe funkcje?

Źródło: liveside.net

Co więcej, wprowadzona ma zostać również opcja najlepiej dopasowanego wyniku (wyróżniona na samej górze strony) oraz możliwość podzielenia wyszukanych odnośników na odpowiednie kategorie.

Nieoficjalnie wiadomo, że większej ilości informacji o nowych funkcjach Live Search może udzielić Steve Ballmer na swoim środowym wystąpieniu jakie prezes firmy Microsoft wygłosi z okazji szczytu Most Valuable Professional 2009.