Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Listopadowy ranking serwisów tematycznych

Listopadowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Sport

Znajdujące się na trzecim miejscu serwisy sportowe Gazeta.pl nieznacznie straciły na zasięgu w stosunku do października (-0,2 pkt proc.), swoją pozycję umocniła z kolei Interia.pl (+0,79 pkt proc.). Zapowiada się ciekawa walka w tej kategorii.

Jednak na pierwszym miejscu są serwisy Onet.pl - z zasięgiem wynoszącym 21,53%, aż o 8,53 pkt proc. większym niż najbliższy konkurent WP.pl (13% zasięgu).

Listopadowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Styl Życia

W tej kategorii czwórka portali "idzie łeb w łeb", w listopadzie serwisy typu life-style portalu Gazeta.pl wyprzedziły serwisy WP, różnica wynosi jednak zaledwie 0,15 pkt proc. Zmniejszył się także dystans pomiędzy liderem Onet.pl, a znajdującym się na drugiej pozycji portalem o2.pl - obecnie różnica wynosi 1,48 pkt. proc.

Na piątym miejscu plasuje się Interia.pl, której serwisy zyskały 2 pkt. proc. zasięgu w stosunku do października. Pierwszy serwis niezależny - wizaz.pl ma zasięg ponad dwukrotnie mniejszy od krakowskiego portalu.

Listopadowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Turystyka

Pierwsze miejsce niezmiennie należy do Onetu.

Kolejny miesiąc z kolei zwiększa się zasięg serwisu Google Maps, w listopadzie był on o 0,41 pkt. proc większy niż w październiku i brakuje mu już tylko 0,10 pkt. proc. do trzeciego miejsca.

A trzecie miejsce należy do serwisu eholiday.pl, który w tym miesiącu po raz pierwszy występuje w ramach Grupy - eholiday.pl, efly.pl, naweekend.pl i urlopy24.pl.

Listopadowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Nowe Technologie

Nowość i duża zmiana na trzecim miejscu rankingu - pojawił się Naglos.pl - serwis VoIP Grupy Gadu-Gadu, z zasięgiem wynoszącym 11,41%.

Na pierwszym miejscu rankingu niezmiennie serwisy technologiczne Grupy IDG, które powiększyły swój zasięg w stosunku do października o 0,46 pkt. proc.

Listopadowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Praca

W tej kategorii zmiany w czołówce następują jak w kalejdoskopie. W jednym miesiącu liderem jest Pracuj.pl, w innym Gazeta.pl. Listopad należał do serwisu Pracuj.pl, który może się poszczycić zasięgiem o 0,32 pkt. proc większym niż konkurent Agory. Jednak w październiku to serwis Gazeta.pl dzierżył palmę pierwszeństwa.

Swoją pozycję umocniły serwisy rekrutacyjne Wp.pl, które awansowały na piąte miejsce. Serwis WP powstaje we współpracy z Pracuj.pl.

Listopadowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Społeczności

Najciekawszy awans w tej kategorii to nasza-klasa.pl. W stosunku do października serwis zyskał 1,7 mln użytkowników i uplasował się na drugiej pozycji, z zasięgiem o zaledwie 1,5 pkt. proc. mniejszym niż serwisy społecznościowe Onet.pl.

Listopadowy ranking serwisów tematycznych
Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New replica rolex watches are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.