Listopadowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Nie udało się jak na razie przyśpieszyć o miesiąc publikacji wyników Megapanelu. Przyczyną były problemy techniczne związane z faktem, że Allegro.pl właśnie w połowie listopada przeinstalował system audytu site-centric na swojej witrynie oraz witrynach swoich partnerów. W efekcie listopadowe wyniki dla tej witryny nie są objęte audytem site-centric. Generalnie listopad okazał się miesiącem spadków ze względu na liczbę użytkowników. Na palcach jednej ręki można policzyć witryny, które zyskały: o2.pl, Wikipedia.org, Ściąga.pl oraz IDG.pl.

Listopadowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce
Zmiana na miejscu lidera może nastąpić szybciej, niż przypuszczaliśmy. O ile w październiku różnica w liczbie użytkowników (real users) między Onetem a Google wynosiła prawie 300 tys., w listopadzie stopniała do 63,6 tys. użytkowników. Różnica między liczbą użytkowników Wirtualnej Polski a Google lekko się pogłębiła - wzrosła z poziomu 503 tys. do 538 tys.

Z witryn, które znalazły się w pierwszej dziesiątce rankingu zasięgowego, nie straciły w listopadzie jedynie o2.pl oraz Wikipedia.org. W pierwszej dwudziestce podciągnęły się Ściąga.pl oraz IDG, które wykonało skok z 19 na 16 pozycję.

Poniżej ranking witryn o największej liczbie odsłon. Wirtualna Polska przekroczyła magiczną granicę miliarda odsłon, Google się do niej zbliżył. Na liczbie odsłon zyskały wszystkie witryny. Jedyną zmianą w ustawieniu witryn jest zamiana miejsc między grono.net a fotka.pl. Ta ostatnia zyskała prawie 35 milionów odsłon w porównaniu do październikowych wyników.

W rankingu komunikatorów tradycyjnie prowadzi Gadu-Gadu, choć delikatnie stacił na liczbie użytkowników, podobnie jak Tlen. Obydwa zyskały na liczbie odsłon. Odnowiony komunikator Wirtualnej Polski zyskał zarówno pod względem liczby użytkowników, jak i liczby odsłon, choć wciąż jego zasięg jest bardzo niski w porównaniu z innymi uwzględnionymi w tym zestawieniu.

Październikowe wyniki Megapanelu

Zachęcamy również do zapoznania się z tekstem o metodologii badania Megapanel PBI/Gemius.