Lipcowy ranking serwisów tematycznych

W badaniu Megapanel pojawiła się nowa kategoria - "mapy i lokalizatory". Znalazły się w niej takie serwisy jak Mapy Google, Zumi.pl czy Targeo.pl. W kategorii "praca" pozycję lidera utrzymał serwis Gazetapraca.pl, a w kategorii "turystyka" na 18. miejscu zadebiutował należący do QXL serwis Allewakacje.pl. Prezentujemy najpopularniejsze polskie witryny w trzynastu kategoriach tematycznych.

Lipcowy ranking serwisów tematycznych
Dane pochodzą z badania Megapanel PBI/Gemius. O przyporządkowaniu witryn do poszczególnych kategorii decyduje Rada Badania PBI/Gemius. Internet Standard zajmuje się jedynie publikacją wyników.

KATEGORIA INFORMACJE, PUBLICYSTYKA, MEDIA

Dużym wzrostem w kategorii "informacje, publicystyka, media" może pochwalić się Gery.pl, którego serwisy awansują na 12. miejsce z 17. Serwisy informacyjne O2.pl spadają w tym zestawieniu z 6. na 7. pozycję. Ich miejsce zajmuje Grupa Media Regionalne. W rankingu traci Axel Springer, który jeszcze w czerwcu zajmował 8. lokatę - obecnie na 10.

Lipcowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA KULTURA I ROZRYWKA

Kategoria "kultura i rozrywka" to jedno z najbardziej statycznych zestawień w tym miesiącu - pierwsza 10. serwisów zachowała pozycję z czerwca.

Serwisy rozrywkowe Google awansują na 11. miejsce z 16. Serwis społecznościowy Poszkole.pl spada z 11. na 13.

Lipcowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA MAPY I LOKALIZATORY

Kategoria "mapy i lokalizatory" to nowość w badaniach Megapanel. Znalazło się w niej jedynie 12 pozycji, ponieważ pozostałe serwisy o podobnej tematyce nie przekroczyły wymaganego progu w postaci zasięgu witryny. Warto zauważyć, że niektóre z serwisów obecnych w tym zestawieniu (np. Zumi.pl, Targeo.pl) pojawiały się już w poprzednich zestawieniach Megapanelu. Ukazywały się one jednak w innych kategoriach.

Dodanie nowej kategorii do Megapanelu okazało się niekorzystne np. dla serwisu Szukacz.pl, który w kategorii "turystyka" zajmował 2. miejsce. Tu natomiast (mimo że zwiększył zasięg w porównaniu do zeszłego miesiąca), serwis został zepchnięty na 3. pozycję.

Ok 2,48 proc. zasięgu różnicy dzieli Zumi.pl od lidera stawki, którym jest Google.

Lipcowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA, BIZNES, FINANSE, PRAWO

Serwisy O2.pl, które w czerwcu zaliczyły wzrost z 17. na 13. miejsce, obecnie spadają ponownie w okolice końca rankingu - 16. miejsce. Również Grupa Mediarun.pl spada z 16. na 20. Awansuje natomiast Open.pl - z 10 na 9. miejsce.

Lipcowy ranking serwisów tematycznych