Lipcowy ranking serwisów tematycznych

Przentujemy najnowszy ranking serwisów w podziale na kategorie tematyczne. O tym które serwisy znajdą się w danej kategorii decyduje Rada Badania Megapanel PBI/Gemius. Lipiec przyniósł jedną dość istotną zmianę. Serwisy o2.pl wyprzedziły w kategorii Styl Życia serwisy Onetu. Z sukcesu może też cieszyć się Agora, której serwisy sportowe znalazły się na 3 miejscu w kategorii Sport, po raz pierwszy wyżej od serwisów sportowych portalu Interia.pl.

Przyglądając się popularności posczególnych kategorii można zobaczyć jakie typu informacji internauci poszukują w sieci. Najwięcej - 98% - zagląda na witryny z kategorii Kultura i Rozrywka. Nieco mniej na witryny z kategorii Informacje, Publicystyka, Media - 84%. Wielu internutów odwiedza serwisy z kategorii Nowe Technologie - 77%. Na czwartym miejscu uplasowała się kategoria Styl Życia - 73%, a na piątym Społeczności - 71%.

Najmniej internautów zagląda do serwisów z kategorii Budownictwo i nieruchomości - 27%.

Kategoria Informacje, Publicystyka, Media

Serwisy informacyjne portali trzymają się mocno i zajmują cztery czołowe miejsca, które nie zmieniły się w stosunku do poprzedniego miesiąca. Serwis Telewizji Polskiej znajduje się na wysokiej 5 pozycji. Powoli awansuje serwis TVN24.pl - w czerwcu znajdował się na 10 pozycji, w lipcu awansował o dwa oczka w górę.

Kategoria Kultura i Rozrywka

YouTube.com utrzymuje swoją silną drugą pozycję, którą po raz pierwszy osiągnął w wynikach z czerwca. Serwisy rozrywkowe o2.pl po raz kolejny wyprzedziły WP, awansując na 3 pozycję - portale dzieli w tej kategorii 2,29 pkt proc. zasięgu. Ostatnim miesiącem w jakim o2.pl miało w tej kategorii przewagę nad WP był kwiecień.

Kategoria Motoryzacja

Drugi miesiąc z kolei serwisy motoryzacyjne Onet.pl uplasowały się przed serwisami WP.pl. Również serwisy o2.pl nie zmieniły swojej pozycji w stosunku do czerwca. Lider rankingu otoMoto.pl prawie nie zmienił zasięgu w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Kategoria Biznes, Finanse, Prawo

Serwisy biznesowe Interii wyprzedziły Bankier.pl, który spadł na 5 pozycję. Różnica pomiędzy Bankierem a Interia.pl nie jest duża i wynosi 0,62 pkt. proc.

Kategoria Budownictwo i Nieruchomości

Gazeta.pl zdecydowanie prowadzi w tej kategorii i ma znacznie większy zasięg niż reszta stawki. W stosunku do czerwca, zwiększył się on o 1,48%.

Kategoria Edukacja

To, że lipiec jest miesiącem wakacyjnym widać po wyniku Wikipedii, która w stosunku do czerwca miała zasięg mniejszy o prawie 6 pkt. proc. Nie zmienia to faktu, że ta "wolna encyklopedia" jest numerem jeden w tej kategorii z zasięgiem ponad dwukrotnie większym niż najbliższy konkurent - Onet.pl. W tym rankingu nie są nieobecne są dwa inne portale - WP i o2.pl.