Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Zasięgi większości najpopularniejszych witryn w lipcu były nieco mniejsze niż w czerwcu. Spadła też liczba odsłon. W pierwszej dziesiątce witryn o największej liczbie użytkowników nastąpiło tylko jedno przetasowanie - Gazeta.pl po dwóch miesiącach wróciła na ósme miejsce przesuwając tym samym Wikipedię na dziewiąte. Dobrze trzyma się debiutant z czerwca - YouTube. O pięć miejsc obniżyła się pozycja Osemka.pl. Wielkim nieobecnym okazał się Maxior. Świetne - 13 miejsce - przypadło Grupie IDG.

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce
Prawie 149 tys. użytkowników (real users) mniej miał lider rankingu zasięgowego. Straty największych portali były większe - w porównaniu do czerwca Onet stracił 334 tys. użytkowników, Wirtualna Polska - 388 tys, zaś Interia 230 tys.

Marcowy debiutant - Maxior.pl zniknął z zestawienia po czterech miesiącach obecności w TOP 20. Nieobecna jest też witryna PTC Era, która w czerwcu zajmowała 17 miejsce oraz Gery.pl, który ostatnio zamykał omawiane zestawienie.

Nieobecność tych witryn pozwoliła zaistnieć innym. Na 13 miejscu odnajdziemy Grupę IDG. W okresie wakacyjnym internauci wyróżniają witrynę PKP. Ostatnio była w zestawieniu w wynikach za sierpień 2005 roku. W lipcu 2005 wraca na 16 miejsce. W lipcu dobrze poradził sobie również eBay.pl, którego serwis odwiedziło ponad 2,2 mln użytkowników.

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

W pierwszej dziesiątce witryn o największej liczbie odsłon kolejność witryn pozostała bez zmian w porównaniu do czerwca. Jedynym serwisem, który nie stracił na liczbie odsłon jest ePuls.pl.

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Poniżej ranking witryn skonstruowany według sumy czasu spędzanego przez użytkowników na witrynie. Prowadzi Onet przed Google i Wirtualną Polską. TOP 20 zamyka tu Maxior.pl.

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

W rankingu komunikatorów prezentujemy te aplikacje, dla których wyniki były dostępne. Poniżej 13 miejsca znalazły się te, dla których brak było danych w wynikach badaniu Megapanel PBI/Gemius. W zestawieniu brakuje też komunikatora Windows Messenger, który instaluje się automatycznie wraz z systemem Windows i uruchamiając się automatycznie po starcie komputera w przeważającej części przypadków nie jest używany.

W lipcu wyraźnie spadła liczba użytkowników komunikatorów. Prawie 54 tys. użytkowników stracił Gadu-Gadu, 147 tys. Skype i aż 205 tys. Tlen.

Na uwagę zasługuje też fakt, że po raz pierwszy w zestawieniu - zgodnie z zapowiedzią prezesa Interii, Jacka Pasławskiego - są wyniki dla Stefana.

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Więcej:

Czerwcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Serwisy tematyczne w czerwcu

Metodologia badania Megapanel PBI/Gemius w pytaniach i odpowiedziach

Aktualizacja: 21 września 2006 15:22

Materiał uzupełniliśmy o tabelę prezentującą witryny, na których interneuci spędzili najwięcej czasu.