Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Pierwsza dwudziestka wyglądałaby w zasadzie tak samo, jak od miesięcy gdyby nie debiutant - eBay, który w rankingu witryn o największej liczbie użytkowników zajął dwudzieste miejsce. Pozycja Google wydaje się już ugruntowana - to kolejny miesiąc, w którym wyszukiwarka zajmuje drugie miejsce między największymi polskimi portalami.

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce
Poniżej przedstawiamy pierwszą dwudziestkę witryn o największej liczbie użytkowników (real users) w Polsce. Okres wakacyjny wyraźnie oddala użytkowników od komputera, czego efektem są spadki zasięgowe w stosunku do poprzednich miesięcy.

Poniżej ranking witryn o najwyższej liczbie odsłon. Również i tu pojawił się serwis, który dotąd nie znalazł się w pierwszej dziesiątce witryn o największej liczbie odsłon. To fotka.pl, serwis do prezentacji i oceny zdjęć internautów, gdzie obok możliwości obejrzenia prawie 500 tys. zdjęć można poznać nowe osoby. Spośród dziewięciu witryn, które obecne były w analogicznym czerwcowym zestawieniu tylko Gazeta.pl oraz serwis Idea odnotowały wzrost liczby odsłon.

Proszę zwrócić uwagę, że dla dwóch serwisów, czyli grono.net oraz fotka.pl, stosunkowo mała liczba użytkowników dokonuje wyjątkowo dużej liczby odsłon.

Czerwcowe wyniki Megapanelu;

Zachęcamy również do zapoznania się z tekstem o metodologii badania Megapanel PBI/Gemius

Aktualizacja: 22 września 2005 23:42

Wyniki lipcowe uzupełniliśmy o ranking witryn o największej liczbie odsłon oraz ranking komunikatorów objętych badaniem site-centric.