Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Prezentujemy najpopularniejsze polskie witryn ze względu na zasięg, liczbę odsłon i czas oraz ranking komunikatorów. W lipcu Nasza-Klasa.pl pierwszy raz od wielu miesięcy spadła o jedno oczko w kategorii miesięcznego zasięgu. Na czwarte miejsce w tym samym zestawieniu awansuje Allegro, a witryny należące do Microsoftu tracą użytkowników. Wszystkie dane pochodzą z badania Megapanel PBI/Gemius.

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce
Ranking witryn według zasięgu miesięcznego

Nasza-Klasa.pl spada w rankingu według zasięgu miesięcznego. W lipcu serwis zajął 5. pozycję, tym samym przepuszczając na 4. miejsce Allegro.pl.

Nie oznacza to wcale, że najpopularniejszy w naszym kraju serwis społecznościowy traci na zasięgu. Wręcz przeciwnie - Nasza-Klasa zyskuje na zasięgu dodatkowe 1,09 punktu procentowego i prawie 300 tys. nowych użytkowników. Z czego wynika więc spadek w rankingu? Serwis aukcyjny Allegro.pl zdołał zachęcić do udziału w licytacjach kolejnych internautów, tym samym zwiększając zasięg o 2,48 punktu procentowego.

Na zasięgu tracą natomiast strony giganta z Redmond. O 5,86 punktu procentowego spadł zasięg witryn należących do Microsoftu, by w lipcu wynieść 31,05%. Strony należące do korporacji Microsoft (w skład których wchodzi m.in. Microsoft Update - 360 tys. real users) odwiedziło w lipcu łącznie ponad 4,7 mln użytkowników.

Na wysokim 12. miejscu zadebiutowała Mozilla.com. W rankingu pojawia się również Orange. O jedno oczko spadają: Grupa Gadu-Gadu (z 13 na 14) i Grupa Fotka.pl (z 12 na 13).

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Ranking witryn według miesięcznej liczby odsłon

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Mimo że Nasza-Klasa.pl spada w rankingu pod względem zasięgu, to biorąc pod uwagę liczbę odsłon tej witryny, jest ona niekwestionowanym liderem - ponad 8 mld odsłon. Dla porównania, Allegro.pl, które zajmuje 2. lokatę, zanotowało w lipcu 3 mld odsłon.

OtoMoto awansuje z 19. na 18 pozycję. Natomiast zajmująca w czerwcu 20. miejsce Grupa Gratka, wypada z zestawienia.

Ranking witryn według miesięcznego czasu

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Pierwsza dziesiątka pozostaje w niezmienionym kształcie w porównaniu z czerwcem. Nasza-Klasa delikatnie zyskuje w czasie który poświęcają jej internauci, natomiast Google i portale: Onet.pl i Wp. nieznacznie tracą.

W zestawieniu awansuje OtoMoto - z 18. na 16. miejsce. Wikipedia.org spada na ostatnią pozycię z 15.

Ranking komunikatorów

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Na zasięgu nieznacznie traci Skype -1,35 punktu procentowego. Na 8. pozycję w zestawieniu komunikatorów spada Xfire, a na jego miejscu pojawia się Konnekt. Yahoo Messenger awansuje o 3. pola i zajmuje 10. lokatę w zestawieniu.

Informujemy, że Internet Standard jedynie publikuje wyniki dostarczane przez PBI/Gemius. O przyporządkowaniu każdego z serwisów do odpowiedniej kategorii tematycznej decyduje Rada Badania PBI.

Patrz też:

Czerwcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Majowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Kwietniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce