Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Prezentujemy najpopularniejsze polskie witryn ze względu na zasięg, liczbę odsłon i czas oraz ranking komunikatorów. W lipcu Nasza-Klasa.pl pierwszy raz od wielu miesięcy spadła o jedno oczko w kategorii miesięcznego zasięgu. Na czwarte miejsce w tym samym zestawieniu awansuje Allegro, a witryny należące do Microsoftu tracą użytkowników. Wszystkie dane pochodzą z badania Megapanel PBI/Gemius.

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce
Ranking witryn według zasięgu miesięcznego

Nasza-Klasa.pl spada w rankingu według zasięgu miesięcznego. W lipcu serwis zajął 5. pozycję, tym samym przepuszczając na 4. miejsce Allegro.pl.

Nie oznacza to wcale, że najpopularniejszy w naszym kraju serwis społecznościowy traci na zasięgu. Wręcz przeciwnie - Nasza-Klasa zyskuje na zasięgu dodatkowe 1,09 punktu procentowego i prawie 300 tys. nowych użytkowników. Z czego wynika więc spadek w rankingu? Serwis aukcyjny Allegro.pl zdołał zachęcić do udziału w licytacjach kolejnych internautów, tym samym zwiększając zasięg o 2,48 punktu procentowego.

Na zasięgu tracą natomiast strony giganta z Redmond. O 5,86 punktu procentowego spadł zasięg witryn należących do Microsoftu, by w lipcu wynieść 31,05%. Strony należące do korporacji Microsoft (w skład których wchodzi m.in. Microsoft Update - 360 tys. real users) odwiedziło w lipcu łącznie ponad 4,7 mln użytkowników.

Na wysokim 12. miejscu zadebiutowała Mozilla.com. W rankingu pojawia się również Orange. O jedno oczko spadają: Grupa Gadu-Gadu (z 13 na 14) i Grupa Fotka.pl (z 12 na 13).

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Ranking witryn według miesięcznej liczby odsłon

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Mimo że Nasza-Klasa.pl spada w rankingu pod względem zasięgu, to biorąc pod uwagę liczbę odsłon tej witryny, jest ona niekwestionowanym liderem - ponad 8 mld odsłon. Dla porównania, Allegro.pl, które zajmuje 2. lokatę, zanotowało w lipcu 3 mld odsłon.

OtoMoto awansuje z 19. na 18 pozycję. Natomiast zajmująca w czerwcu 20. miejsce Grupa Gratka, wypada z zestawienia.

Ranking witryn według miesięcznego czasu

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Pierwsza dziesiątka pozostaje w niezmienionym kształcie w porównaniu z czerwcem. Nasza-Klasa delikatnie zyskuje w czasie który poświęcają jej internauci, natomiast Google i portale: Onet.pl i Wp. nieznacznie tracą.

W zestawieniu awansuje OtoMoto - z 18. na 16. miejsce. Wikipedia.org spada na ostatnią pozycię z 15.

Ranking komunikatorów

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Na zasięgu nieznacznie traci Skype -1,35 punktu procentowego. Na 8. pozycję w zestawieniu komunikatorów spada Xfire, a na jego miejscu pojawia się Konnekt. Yahoo Messenger awansuje o 3. pola i zajmuje 10. lokatę w zestawieniu.

Informujemy, że Internet Standard jedynie publikuje wyniki dostarczane przez PBI/Gemius. O przyporządkowaniu każdego z serwisów do odpowiedniej kategorii tematycznej decyduje Rada Badania PBI.

Patrz też:

Czerwcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Majowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Kwietniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce