Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Prezentujemy najnowsze wyniki badania popularności witryn internetowych Megapanel PBI/Gemius. Lipiec przyniósł jedną istotną zmianę - serwisy Grupy Fotka.pl wyprzedziły w rankingu odsłon Google. Jednak serwisy Google nadal bezsprzecznie prowadzą jeśli chodzi o zasięg i liczbę użytkowników.

W rankingu ze względu na zasięg bez zmian w pierwszej siódemce witryn. Portal o2.pl zmniejszył swój dystans do Interii, który wynosi obecnie 1,61 pkt proc. w stosunku do 4,01 pkt proc. w czerwcu i 4,75 pkt proc. w maju br. Z dziewiątego w czerwcu na 8 miejsce w lipcu awansował portal Gazeta.pl.

W drugiej dwudziestce bez większych zmian, nastąpiły drobne przetasowania, serwis Pino.pl spadł o cztery oczka w dół w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Ranking ze względu na liczbę odsłon przedstawia się bardzo interesująco, choć nastąpiła tylko jedna zmiana

w stosunku do czerwca - Grupa Fotka.pl awansowała na trzecią pozycję, wyprzedzając Google! Użytkownicy serwisów Fotka.pl i Swistak.pl wygenerowali w lipcu 1,901 mld odsłon.

Internauci zdecydowanie najwięcej czasu spędzają w serwisach Google. W stosunku do czerwca nie nastąpiły zmiany w pierwszej siódemce witryn, na ósme miejsce awansował serwis YouTube.com zbijając z tej pozycji Gazetę.pl.

Czołowe pozycje w ranking komunikatorów nie zmieniają się od kilkunastu miesięcy. Bezsprzecznym liderem jest Gadu Gadu, który ma ok. 1,85 mln więcej użytkowników niż Skype.

Patrz także:

Czerwcowy ranking serwisów tematycznych

Czerwcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce