Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Linux zapewnia bezpieczeństwo w transakcjach online

Australijska firma Cybersecurity rozmawia z dwoma narodowymi bankami nad możliwością wykorzystania na komputerach klientów bootowalnej dystrybucji Linuksa. Coastguard, bo tak nazywa się dystrybucja, ma zapewniać większe niż Windows bezpieczeństwo w trakcie przeprowadzania transakcji online.

Jak twierdzi Rohan Tronson, menedżer projektu Coastguard, ofertą zainteresowały się dwa duże australijskie banki. Choć jeden z nich wprowadza już tokeny, akcja nie poszła na marne, gdyż Coastguard może zostać wykorzystany w innej sekcji banku.

Wkrótce rozpoczną się kolejne rozmowy. Tronson nie oczekuje jednak przesadnie spontanicznej reakcji od wielkich instytucji - twierdzi nawet, że prawdopodobnie pierwszymi stosującymi w praktyce Coastguard firmami będą mniejsze, regionalne banki oraz niewielkie przedsiębiorstwa oferujące inne usługi finansowe.

Cybersecurity może mieć problemy z zaistnieniem na rynku - żaden z większych banków nie opracował instrukcji korzystania z konta online dla Linuksa. Firma wyraża jednak gotowość niesienia pomocy i przystosowania systemu do potrzeb czy przyzwyczajeń klientów.

Przygotowana przez Cybersecurity dystrybucja Knoppiksa wygląda i zachowuje się jak Windows XP. Czyżby więc trafiła do nich choć część raportu należącego do kampanii "Get the facts"?

Więcej informacji: ZDNet