Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Linux zagra na festiwalu

W niedzielę 10 października w ramach Warsaw Electronic Festival 2004 wygłoszony zostanie wykład $Wykorzystanie Wolnego Oprogramowania w pracy z dźwiękiem$. Jego głównym celem ma być przedstawienie linuksowych aplikacji służących do obróbki dźwięku.

Warsaw Electronic Festival to przedsięwzięcie promujące najnowsze trendy eksperymentu elektronicznego, artystów związanych z video i performance oraz techniki i technologie pracy z multimediami. Wykład na temat wolnego oprogramowania poprowadzi Paweł Wolniewicz, redaktor serwisu zajmującego się problematyką muzyki w systemie Linux (linux-muzyka.ixion.pl).

Podczas wykładu, oprócz problemów ogólnych dotyczących open source i systemu Linux, poruszone zostaną tematy serwerów dźwięku, najważniejszych aplikacji audio dla Linuksa oraz technik ich łączenia i przekazywania materiału dźwiękowego. W ramach wykładu odbędzie się również praktyczna prezentacja najciekawszych aplikacji, połączona z przedstawieniem sposobów ich wykorzystania.

Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do osób zajmujących się zawodowo lub amatorsko muzyką, ale nie korzystających dotychczas z Linuksa. Wykład odbędzie się w niedzielę 10 października w sali kinowej warszawskiej Zachęty. Początek prezentacji o godzinie 17.00.

Więcej informacji

http://www.wef.pl

http://linux-muzyka.ixion.pl