Linux zagra na festiwalu

W niedzielę 10 października w ramach Warsaw Electronic Festival 2004 wygłoszony zostanie wykład $Wykorzystanie Wolnego Oprogramowania w pracy z dźwiękiem$. Jego głównym celem ma być przedstawienie linuksowych aplikacji służących do obróbki dźwięku.

Warsaw Electronic Festival to przedsięwzięcie promujące najnowsze trendy eksperymentu elektronicznego, artystów związanych z video i performance oraz techniki i technologie pracy z multimediami. Wykład na temat wolnego oprogramowania poprowadzi Paweł Wolniewicz, redaktor serwisu zajmującego się problematyką muzyki w systemie Linux (linux-muzyka.ixion.pl).

Podczas wykładu, oprócz problemów ogólnych dotyczących open source i systemu Linux, poruszone zostaną tematy serwerów dźwięku, najważniejszych aplikacji audio dla Linuksa oraz technik ich łączenia i przekazywania materiału dźwiękowego. W ramach wykładu odbędzie się również praktyczna prezentacja najciekawszych aplikacji, połączona z przedstawieniem sposobów ich wykorzystania.

Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do osób zajmujących się zawodowo lub amatorsko muzyką, ale nie korzystających dotychczas z Linuksa. Wykład odbędzie się w niedzielę 10 października w sali kinowej warszawskiej Zachęty. Początek prezentacji o godzinie 17.00.

Więcej informacji

http://www.wef.pl

http://linux-muzyka.ixion.pl