Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Linus w obronie wolności

Twórca systemu Linux, Linus Torvalds, wypowiedział się niedawno publicznie w obronie ruchu i rozwiązań open source. Jest to odpowiedź na wypowiedzi krytyków, według których obecne rozproszenie społeczności zajmujących się Linuksem, może doprowadzić go do losu jaki spotkał niegdyś system Unix.

Dyskusja rozgorzała po tym, jak jeden z przedstawicieli firmy Microsoft oznajmił, iż system operacyjny Linux w niedługim czasie ulegnie takiej samej fragmentacji jak jego poprzednik 10 lat temu. Linus Torvalds w odpowiedzi na zarzuty stwierdził, że fakt istnienia tak wielu projektów open source, czasami dotyczących tych samych zagadnień, lecz różniących się znacznie między sobą, wytwarza konkurencję między ich twórcami, która w rezultacie prowadzi do dalszego rozwoju oprogramowania.

Jego zdaniem, ujednolicenie wszystkiego nie wyszłoby wielu produktom na dobre. Twórca Linuksa odpierał również ataki ze strony Microsoftu dotyczące bezpieczeństwa systemu, argumentując, iż to że programiści zdają sobie sprawę, że stworzony przez nich kod, może być przeglądany przez każdego, sprawia że tworzą inaczej, niż gdyby projektowali rozwiązania zamknięte.