Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Link System wychodzi z AdMaster

Link System poinformował o planach sprzedaży swoich 15% udziałów w sieci adMaster. Nie wiadomo na razie, kto i za ile byłby skłonny nabyć udziały polskiego przedstawicielstwa ARBO Media. Sieć planuje uzyskać rentowność w marcu 2002, a cały przyszły rok zakończyć na plusie.

W przekazanym do prasy komunikacie, Link System poinformował o zamiarze sprzedaży 15% udziałów w adMaster Polska. W lipcu br. niemiecka adMaster Network powołała swoje przedstawicielstwo w Polsce, w którym udziały objęły Link System i admaster Germany. Izabella Kwiatkowska, reprezentująca LS stwierdziła, że obecna decyzja wynika z faktu zmiany profilu działalności przez spółkę.

„Zmienił się nasz właściciel, planujemy odejść nieco od Internetu. W związku z tym potrzebujemy pieniędzy na sfinansowanie rozwoju” – powiedziała Izabella Kwiatkowska.

Przedstawiciel LS nie powiedziała, czy środki te firma uzyska ze sprzedaży udziałów, czy raczej z wycofania z kosztów finansowania działalności sieci. Według Izabelli Kwiatkowskiej, firma posiada już kilku oferentów.

Jak zapewniają przedstawiciele Link System i adMaster, działania te nie wynikają ze złej sytuacji finansowej sieci.

„Nie wycofujemy się z adMaster, ponieważ firma plajtuje” – powiedziała Izabella Kwiatkowska.

adMaster posiada obecnie podpisanych 115 umów na wyłączność z witrynami internetowymi i serwuje 30 mln odsłon banerów miesięcznie. W lipcu br., kiedy adMaster pojawił się w Polsce, plany zakładały zdobycie do końca roku 15% udziału w rynku.

„Rzeczywistość zrewidowała nieco te plany, obecnie szacuje nasz udział w rynku na 6-7%. Przewidujemy przekroczenie progu rentowności w marcu przyszłego roku, a cały rok 2002 chcemy zakończyć na plusie” – powiedział Marcin Woźniak, dyrektor generalny adMaster Polska.

Marcin Woźniak nie chciał komentować, kto mógłby objąć udziały Link System.