Lindows już w sklepach

Do amerykańskich i brytyjskich sklepów trafiły właśnie krążki z konkurencyjnym wobec systemów z rodzin Windows systemem operacyjnym Lindows. Lindows 3.0 dostępny był już od dawna - jednak dopiero teraz można go kupić na płycie CD.

Lindows już w sklepach
Do tej pory osoby jednym rozwiązaniem dla osób, które chciały korzystać z Lindows, było pobranie wersji instalacyjnej z Internetu (a jako, że jest to plik dość znacznej objętości, to mogło to być dla wielu użytkowników poważnym problemem) lub kupienie komputera z preinstalowanym Lindowsem.

System LindowsOS 3.0 Membership Edition kosztuje 129 USD - w cenę wliczona jest roczna opłata za usługę Click-N-Run - pozwala ona użytkownikom na korzystanie z ogromnej biblioteki oprogramowanie dla Lindows 3.0, udostępnionego przez firmę Lindows.com w Internecie.

Przedstawiciele Lindows.com zapowiedzieli również wprowadzenie na rynek specjalnej edycji ich systemu operacyjnego, przystosowanej do potrzeb komputerów typu tablet PC. StepUp Computing, jeden z producentów tabletów, zapowiedział już na styczeń wprowadzenie do sprzedaży "lindowsowego" tabletu.

LindowsOS oparty jest na Linuksie i technologii WINE, na podstawie której stworzono emulator Windows dla Linuksa. System umożliwia uruchamianie aplikacji stworzonych zarówno dla Linuksa, jak i dla Windows.