Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Lindows już w sklepach

Do amerykańskich i brytyjskich sklepów trafiły właśnie krążki z konkurencyjnym wobec systemów z rodzin Windows systemem operacyjnym Lindows. Lindows 3.0 dostępny był już od dawna - jednak dopiero teraz można go kupić na płycie CD.

Lindows już w sklepach
Do tej pory osoby jednym rozwiązaniem dla osób, które chciały korzystać z Lindows, było pobranie wersji instalacyjnej z Internetu (a jako, że jest to plik dość znacznej objętości, to mogło to być dla wielu użytkowników poważnym problemem) lub kupienie komputera z preinstalowanym Lindowsem.

System LindowsOS 3.0 Membership Edition kosztuje 129 USD - w cenę wliczona jest roczna opłata za usługę Click-N-Run - pozwala ona użytkownikom na korzystanie z ogromnej biblioteki oprogramowanie dla Lindows 3.0, udostępnionego przez firmę Lindows.com w Internecie.

Przedstawiciele Lindows.com zapowiedzieli również wprowadzenie na rynek specjalnej edycji ich systemu operacyjnego, przystosowanej do potrzeb komputerów typu tablet PC. StepUp Computing, jeden z producentów tabletów, zapowiedział już na styczeń wprowadzenie do sprzedaży "lindowsowego" tabletu.

LindowsOS oparty jest na Linuksie i technologii WINE, na podstawie której stworzono emulator Windows dla Linuksa. System umożliwia uruchamianie aplikacji stworzonych zarówno dla Linuksa, jak i dla Windows.