Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Liczba witryn w Sieci przekroczyła 100 mln

W internecie jest już 100 mln witryn WWW, informuje firma badawcza Netcraft. W 2004 roku było ich 50 mln. Dwa lata wystarczyły by ilość zasobów powiększyła się dwukrotnie. Trudno uwierzyć, że w 1995 r. było zaledwie 18 tys. witryn.

100 mln to liczba witryn, które posiadają własną domenę i jakąkolwiek zawartość, z tego regularnie uaktualnianych jest 47-48 mln z nich. Liczba ta może wydawać się mała, choćby jeśli weźmie się pod uwagę, że samych blogów jest kilkadziesiąt milionów. Wiele z nich zamieszczanych jest jednak w ramach jednej nazwy domeny np. blogspot.com.

Za najważniejsze przyczyny takiego wzrosty popularności nowych witryn WWW, specjaliści z Netcraft podają: łatwość tworzenia i umieszczania nowych serwisów w Sieci, oraz fakt, że łatwiej niż kiedyś czerpiać zyski z internetu.

Internet miał w sierpniu 1995 roku zaledwie 18 tysięcy witryn WWW. W kwietniu 1997 roku było ich już milion. Dziesięć milionów osiągnął w lutym 2000 r, a w maju 2004 roku już 50 mln. Październik 2006 to 100 mln witryn i kolejny symboliczny moment w rozwoju globalnej Sieci.

Liczba witryn w Sieci przekroczyła 100 mln

Więcej informacji: NetCraft (w języku angielskim).