Liczba komórkowych internautów ciągle rośnie

Według najnowszych danych Opera Software, liczba użytkowników korzystających z Internetu z komórek ciągle się zwiększa. Zaledwie w miesiąc zanotowano wzrost o kolejne 15 procent.

Liczba komórkowych internautów ciągle rośnie
Dane Opera Software z października potwierdzają nieustającą tendencję powiększania się grona internautów surfujących w Sieci ze swoich komórek. Tylko w okresie między wrześniem a październikiem 2010 roku przybyło ich ponad 15%. W porównaniu do zeszłego roku odnotowano natomiast wzrost aż o 134%.

W roku 2009 - od września do października - przybyło 11,3% internautów. Opera Software zanotowała natomiast zwiększenie ich liczby o 155% w porównaniu z październikiem 2008 roku. Jak widać mimo upływu czasu "komórkowych internautów" ciągle przybywa w podobnym tempie. Taką tendencję da się zauważyć od 2007 roku, kiedy to premierę miał iPhone.

Opera Software jest potentatem na rynku komórkowych przeglądarek. Według danych StatCounter, Opera Mobile i Mini posiada teraz niecałe 25% rynku. Z każdej z mobilnych przeglądarek największych rywali - Blackberry, Apple oraz Nokii - korzysta około 17% internautów.

Opera Mobile właśnie została wydana w nowej wersji (10.1). Przeglądarkę można pobrać wprost z zasobów idg.pl w wersji na urządzenia z systemem Symbian oraz Android.