Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Liczba komórkowych internautów ciągle rośnie

Według najnowszych danych Opera Software, liczba użytkowników korzystających z Internetu z komórek ciągle się zwiększa. Zaledwie w miesiąc zanotowano wzrost o kolejne 15 procent.

Liczba komórkowych internautów ciągle rośnie
Dane Opera Software z października potwierdzają nieustającą tendencję powiększania się grona internautów surfujących w Sieci ze swoich komórek. Tylko w okresie między wrześniem a październikiem 2010 roku przybyło ich ponad 15%. W porównaniu do zeszłego roku odnotowano natomiast wzrost aż o 134%.

W roku 2009 - od września do października - przybyło 11,3% internautów. Opera Software zanotowała natomiast zwiększenie ich liczby o 155% w porównaniu z październikiem 2008 roku. Jak widać mimo upływu czasu "komórkowych internautów" ciągle przybywa w podobnym tempie. Taką tendencję da się zauważyć od 2007 roku, kiedy to premierę miał iPhone.

Opera Software jest potentatem na rynku komórkowych przeglądarek. Według danych StatCounter, Opera Mobile i Mini posiada teraz niecałe 25% rynku. Z każdej z mobilnych przeglądarek największych rywali - Blackberry, Apple oraz Nokii - korzysta około 17% internautów.

Opera Mobile właśnie została wydana w nowej wersji (10.1). Przeglądarkę można pobrać wprost z zasobów idg.pl w wersji na urządzenia z systemem Symbian oraz Android.