Liczba internautów na świecie wzrosła o 10% w ciągu roku

W ciągu ostatniego roku liczba internautów na całym świecie zwiększyła się o 10%. Z badań comScore wynika, że w w styczniu 2007 r. było 747 mln internautów, w wieku 15 i więcej lat. Najwięcej użytkowników sieci przybyło w Indiach, Rosji i Chinach. ChRL jest też drugim największym po USA krajem pod względem liczby internautów.

Według badań comScore, w styczniu 2007 r. w Chinach było 86 mln internautów. To o 20% więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Wtedy, w Państwie Środka zanotowano 72 mln. użytkowników internetu. W drugim wielki azjatyckim państwie - Indiach, w styczniu tego roku było 21 mln internautów, czyli o 33% więcej niż w styczniu 2006 r. Wynik ten stawia Indie na 8 miejscu pod względem liczby internautów.

Wyniki najnowszych badań NetTrack wskazują, że w Polsce jest około 11,4 mln internautów powyżej 15 roku życia. Porównując to z badaniami comScore, można zauważyć, że mamy więcej użytkowników sieci niż Rosja, Norwegia czy Meksyk. Należy jednak pamiętać, że comScore stosuje inną metodologię badań.

Wśród wiodących pod względem liczby internautów krajów zachodnich, a więc USA, Niemiec i Wielkiej Brytanii wzrost jest mały. W USA przybyło ich tylko 2%, w Niemczech 3% a w Wielkiej Brytanii - zaledwie 1%. Jednak stopień poziom penetracji internetu w tych krajach jest wysoki.

Liczba internautów na świecie wzrosła o 10% w ciągu roku

Ciekawe są wyniki uwzględniające średni czas spędzany w miesiącu przez unikalnego użytkownika. Przoduje tutaj Kanada, w której internauata spędza średnio miesięcznie prawie 40 godzin. W zestawieniu brakuje krajów, które znalazły się w czołówce jeśli chodzi o liczbę unikalnych użytkowników.

Liczba internautów na świecie wzrosła o 10% w ciągu roku

Patrz także:

Wikipedia - lawinowy wzrost popularności w USA