Licytuj przez komórkę - mobilne Allegro.pl

Dostępna jest mobilna wersja największej polskiej platformy handlowo-aukcyjnej Allegro.

mAllegro to mobilna wersja Allegro, z której bezpłatnie można korzystać przez telefon komórkowy. Jedyną opłatą jest koszt połączenia z internetem uiszczany u własnego operatora komórkowego. Funkcjonalności będącego wciąż w fazie testów serwisu mAllegro są znacznie uproszczone od pełnej wersji i przeznaczone przede wszystkim dla Kupujących. W mAllegro nie można m.in.: zarejestrować konta, wystawić przedmiotu na sprzedaż oraz skomentować transakcji. Można jednak przeglądać ponad 4 miliony ofert, licytować i kupować.

Testowa wersja mobilnej platformy aukcyjnej m.Allegro.pl wystartowała 26 czerwca 2008 r. i nie spotkała się z pozytywnymi opiniami i zadowoleniem użytkowników. Skarżono się m. in. na nieczytelność serwisu, nieużyteczne i zbyt daleko posunięte "okrojenie" niektórych funkcji, brak dostosowania do niektórych modeli telefonów komórkowych oraz nie uwzględnienie potrzeb użytkowników, którzy mobilnie korzystają z serwisu np. poprzez WiFi lub Hot Spoty i dla których "ciężar" całego serwisu nie jest najważniejszy.

Dzisiaj Allegro - m. in. na prośby tych najbardziej niezadowolonych klientów - umożliwiło wybór: uboższa wersja light mAllegro lub tradycyjne i "duże" Allegro.pl ze wszystkimi swoimi funkcjonalnościami.

mAllegro znajduje się wciąż w fazie testów i w najbliższym czasie spodziewać się można dalszych udoskonaleń serwisu.

Platforma aukcyjna Allegro do tej pory w wersji dostosowanej do potrzeb użytkowników mobilnych dostępna była m. in. przez Onet.pl Lajt (od maja 2008 r.) oraz Mobigro.pl (od listopada 2007 r.). Nie były to jednak aplikacje własne Allegro.pl.