Legalne pobieranie i wypalanie filmów Blu-ray w Japonii

Japończycy będą pierwszym krajem na świecie, w którym możliwe będzie w pełni legalne pobieranie i wypalanie filmów zapisanych w formacie Blu-ray. Dzięki on-line'owej wypożyczalni filmów Tsutava, klienci będą mogli pobierać filmy w pełnej rozdzielczości, a następnie wypalać je na pustych płytach Blu-ray. Oczywiście taka możliwość nie będzie bezpłatna.

Serwis ma wystartować już w tym tygodniu, w piątek, a w jego ofercie znajdzie się na starcie ponad 400 pozycji filmowych. Tak jak i wszystkie nowości, ta również nie będzie należeć do najtańszej. Za możliwość zarchiwizowania naszego ulubionego filmu w formacie Blu-ray będziemy musieli zapłacić równowartość około 27 funtów za każdy tytuł.

Czy taka usługa się przyjmie? Trudno powiedzieć. Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt, że użytkownik nie tylko będzie musiał pobrać na swój dysk cały film, który do najmniejszych wielkościowo nie należy, ale także kupić dodatkową płytę Blu-ray, na której będzie mógł go wypalić. Pobrany film będzie również posiadać zabezpieczenie zapobiegające wykonaniu wielu kopii tego samego filmu. I ostatnia rzecz: tak przygotowany materiał nie będzie posiadać "firmowego" opakowania. Czy zachęci to więcej potencjalnych klientów do skorzystania z tej usługi? Czas pokaże.