LaunchIT 2008: anioły badają e-biznes

Business Angel Seedfund, inwestycyjny fundusz zalążkowy aniołów biznesu uruchamia LaunchIT 2008, pierwsze otwarte badanie e-biznesu.

Organizatorzy chcą tą drogą zebrać opinie osób, które myślą o stworzeniu własnego biznesu w internecie, ale też tych, którzy już go tworzą lub stworzyli i myślą o jego rozwoju. W ten sposób chcą zidentyfikować bariery w relacjach z inwestorami, określić szanse rozwoju polskich start-upów, poznać ich zdanie na temat dostępnych możliwości finansowania oraz poznać opinię na temat motywacji e-przedsiębiorców,

W tym celu, w pierwszej fazie projektu, organizatorzy przygotowali liczący 10 pytań kwestionariusz (znajduje się pod adresem: launchit.seedfund.pl) i liczą na głosy zainteresowanych e-biznesem osób.

O twórcach innowacyjnych firm internetowych jest głośno tylko przy okazji spektakularnych sukcesów nowych start-upów, najciekawszych serwisów. Na co dzień pozostają w cieniu. Brakuje informacji na temat ich oczekiwań, specyficznych potrzeb, obaw związanych np. ze współpracą z inwestorami -mówi Tomasz Woźniak, członek zarządu Business Angel Seedfund odpowiedzialny za inwestycje w projekty internetowe.- Zapraszamy wszystkich do udziału w projekcie. Mamy nadzieję, że da nam wiedzę na temat kondycji i nastrojów polskiej sceny e-biznesowej.

Ankietę można wypełniać do końca października, a wyniki zostaną zaprezentowane w listopadzie, podczas drugiego etapu badania.

Business Angel Seedfund (BAS) to powstały w 2007r. fundusz zalążkowy stworzony przez aniołów biznesu wśród, których jest Maciej Grabski i Jacek Kawalec (dawniej Wirtualna Polska) oraz Jędrzej Wittchen (Wittchen S.A.) oraz Maciej Duda (PKM DUDA).