Larry Page wprowadza zmiany w Google

Współzałożyciel Google, który w tym tygodniu objął stanowisko prezesa, zaczął od awansowania 6 wiceprezesów na stanowiska starszych wiceprezesów. Każdy z nich otrzyma odrębny dział, który ma charakteryzować się dużą autonomią. Larry Page chce zmniejszyć biurokrację, a zwiększyć szybkość podejmowania decyzji oraz innowacyjność.

Larry Page wprowadza zmiany w Google

Od lewej strony, zaczynając od górnego rzędu: Allan Eustace, Andy Rubin, Vic Gundotra, Salar Kamangar, Sundar Pichai, Susan Wojcicki

Polecamy:

Zobacz też:

Internetowe wydanie Los Aangeles Times podało, że w firmie Google doszło do reorganizacji, a sześciu wiceprezesów zostało awansowanych na stanowiska starszych wiceprezesów. Każdy z nich będzie zarządzał jedną jednostką firmy i otrzyma przy tym dużą dozę autonomii. Raportować będą bezpośrednio do Larry’ego Page'a.

Na stanowiska starszych wiceprezesów zostali awansowani: Allan Eustace (zajmie się wyszukiwarką internetową), Andy Rubin (poprowadzi jednostkę technologii mobilnych), Vic Gundotra (zajmie się technologiami społecznościowymi), Salar Kamangar (będzie odpowiadał za YouTube i wideo), Sundar Pichai (poprowadzi jednostkę Chrome) oraz Susan Wojcicki (pokieruje działem reklam).

Rzecznik prasowy Google, pytany przez LA Times, potwierdził, że doszło do reorganizacji firmy, ale nie chciał komentować jej szczegółów. Nowa organizacja pracy potentata technologicznego i internetowego wskazuje na to, że Larry Page chce nadać swojej firmie większą dynamikę, zmniejszyć biurokrację i doprowadzić do większej innowacyjności, co zawsze było jej mocną stroną.

Zmiany wprowadzane przez nowego prezesa mają uporządkować sytuację po odejściu Jonathana Rosenberga, który ostatecznie opuści firmę latem tego roku. Miał on bardzo duży wpływ na funkcjonowanie Google, a zajmował stanowisko starszego wiceprezesa ds. zarządzania produktami i marketingiem.