Lara Croft na komórce

Nokia podpisała umowę z firmą Eidos, produkującą oprogramowanie rozrywkowe, w myśl której firma software’owa dostarczy gier dostępnych za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Eidos dostarczy gier dostępnych za pośrednictwem protokołu WAP, które będą dostarczane tym sieciom „komórkowym”, które wykorzystują urządzenia i systemy informatyczne Nokii - Nokia Mobile Enterteinment Service.

Według badań Datamonitor, w 2005 r. czterech na pięciu użytkowników telefonów komórkowych będzie korzystać z gier bezprzewodowych. Umowa nie mówi na razie o udostępnianiu gier w sieciach UMTS, które dają znacznie większe możliwości, ale tak naprawdę nikt nie wie kiedy wystartują i jak szybko zdobędą popularność. Technologia WAP zdaniem wielu analityków rozczarowała, ale Nokia wierzy w jej popularyzację. Eidos będzie produkował gry dla sieci komórkowych przez najbliższe dwa lata.

Eidos jest jednym z największych na świecie twórców gier na komputery PC a także konsole. Jego największe hity ostatnich lat to i Final Fantasy.