Łańcuch bezpieczeństwa

Novell wycenia na 10 USD bezpieczeństwo firmowych danych w Internecie na jednego pracownika. Cały rynek wart jest zaś 21 mln USD.

Dziesięć dolarów kosztuje bowiem pakiet

iChain 2.0. Oprogramowanie to zabezpiecza komunikację internetową, strzegąc zasobów sieciowych i aplikacji. iChain zabezpiecza Internet, kontroluje dostęp do niego oraz pozwala korzystać z niemal dowolnych aplikacji internetowych po jednokrotnej rejestracji. Pakiet ten jest głównym składnikiem rozwiązań zabezpieczających Novell Access Management. Upraszcza on systemy informatyczne przedsiębiorstw, bowiem udostępnia infrastrukturę zabezpieczeń, która może objąć wszystkie aplikacje, systemy, sieci i platformy. Ponadto oprogramowanie to minimalizuje ryzyko „przecieków” poufnych informacji firmowych, zabezpieczając pracowników, klientów, partnerów i dostawców.

Zdaniem Novella, w dobie gospodarki sieciowej firmy są zmuszone do utrzymywania delikatnej równowagi między szybkim dostosowywaniem się do wymogów e-biznesu a nieprzerwaną ochroną swoich sieci i danych. Prowadzi to do szybkiego wdrażania usług w dziedzinie zabezpieczeń. Według prognoz IDC, w 2005 r. wartość tego rynku wyniesie 21 mld USD. Nie dziwi więc fakt dużego zainteresowania firmy tym rynkiem.