Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

LG: odtwarzacze Blu-ray zapewnią dostęp do YouTube

Podczas targów Consumer Electronics Show 2009, które będą miały miejsce w Las Vegas w dniach 8-11 stycznia, firma LG Electronics zaprezentuje stacjonarne odtwarzacze Blu-ray. Po podłączeniu do Internetu zapewnią one możliwość odtwarzania filmów dostępnych między innymi w serwisie YouTube.

LG: odtwarzacze Blu-ray zapewnią dostęp do YouTube

PC World 2/2009 to bez wątpienia najlepsze i najpełniejsze na rynku omówienie sposobów na ściąganie filmów i MP3 z YouTube i Wrzuty.

Na mocy porozumień zawartych przez firmę LG Electronics jej nowe odtwarzacze Blu-ray po podłączeniu do Internetu zapewnią możliwość odtwarzania materiałów wideo udostępnianych przez serwisy YouTube i CinemaNow. Posunięcie to powinno przełożyć się na zwiększone zainteresowanie dostępem do treści oferowanych w trybie online. W przypadku serwisu YouTube w grę wchodzą materiały oferowane bezpłatnie. CinemaNow zapewnia natomiast możliwość wypożyczania filmów z biblioteki liczącej około 14 tysięcy pozycji.

Nowe produkty trafią do klientów w pierwszej połowie 2009 roku. Publiczny pokaz sieciowych możliwości odtwarzaczy Blu-ray będzie miał miejsce podczas targów Consumer Electronics Show, które odbędą się w Las Vegas w dniach 8-11 stycznia bieżącego roku.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku firma LG Electronics wprowadziła do sprzedaży odtwarzacz Blu-ray oznaczony symbolem BD300, za pośrednictwem którego można oglądać filmy udostępniane przez serwis Netflix. O produkcie tym informowaliśmy w artykule Odtwarzacz LG pobiera filmy z Sieci.