Kwietniowy ranking wyszukiwarek

Google pod względem liczby wyszukiwań zyskuje już dziewiąty miesiąc z rzędu. Udział Google na rynku wyszukiwarek w Stanach Zjednoczonych wynosi już 43,1%. Yahoo wciąż jest drugą najpopularniejszą wyszukiwarką z 28% udziałem. Gdy spojrzymy na utrzymujący się od miesięcy trend, wnioski z badania są oczywiste: tracą wszyscy, oprócz Google.

W kwietniu Amerykanie przeprowadzili 6,6 mld wyszukiwań, czyli o 4% więcej niż w marcu. Google przypadło około 2,9 mld zapytań, Yahoo 1,9 mld zaś wyszukiwarce MSN 858 mln. W sieci Time Warner internauci wpisali około 457 mln zapytań, zaś w Ask Jeeves 384 mln.

W porównaniu do tego samego okresu przed rokiem na udziale w rynku zyskał jedynie Google - o 6,6%, podczas gdy wszyscy pozostali gracze stracili, przy czym najmniej Ask Jeeves.

Po raz pierwszy do zestawienia została dodana wyszukiwarka społecznościowego serwisu MySpace.com, której udział okazał się marginalny, bo 0,6%.

W badaniu qSearch brane są wyszukiwania dokonywane bezpośrednio na stronie wyszukiwarki, wyszukiwarkach wiadomości i grafik oraz na tematycznych serwisach portalowych takich jak np. finansowe czy filmowe. qSearch nie uwzględnia ruchu na żółtych stronach i mapach.

***

Lutowy ranking wyszukiwarek

Konkurencyjne rankingi wyszukiwarek