Kwietniowy ranking serwisów tematycznych

Od kwietnia w internecie rozpoczyna się okres spadków, który witryny odczują szczególnie w okresie wakacyjnym. Prezentujemy najpopularniejsze polskie witryny w trzynastu kategoriach tematycznych.

KULTURA I ROZRYWKA

Tradycyjnie już ranking witryn rozrywkowych otwiera YouTube. Roszada natomiast ma miejsce nieco niżej, gdzie Onet.pl wyprzedza o2.pl. Oba portale tracą dosyć znacznie na liczbie użytkowników, odpowiednio: - 427 tys. osób, - 484 tys. osób.

Z 6. na 5. pozycję awansuje Interia, która nieznacznie zwiększyła zasięg.

Sporym wzrostem pochwalić może się natomiast Gazeta.pl, która przeskoczyła z 11. na 8. miejsce. Portalowi Agory przybyło w kwietniu aż 422 tys. użytkowników.

INFORMACJE, PUBLICYSTYKA, MEDIA

Pierwsza 10. witryn w kategorii "informacje, publicystyka, media" zachowała swoje pozycje sprzed miesiąca. Mimo to witryny w większości zmniejszyły zasięg, a Polskapresse prawie o 2 punkty procentowe.

SPOŁECZNOŚCI

Kwiecień, który można by nazwać miesiącem spadków, dał się odczuć także Naszej-Klasie, które pierwszy raz od kilku już miesięcy traci nieznacznie zasięg). Na 3. miejsce awansuje WP.pl, która jednym ruchem przeskoczyła nad GG Network i Onetem. Co ciekawe, aby tego dokonać portalowi wystarczyło ok. 36 tys. nowych użytkowników.

Z 18. na 15. lokatę wspią się Facebook.pl, który zwiększył liczbę użytkowników o 168 tys. Serwis pozostawił tym samym w tyle Epuls.pl i Goldenline.pl.

NOWE TECHNOLOGIE

Dobreprogramy.pl straciły w ciągu miesiąca ok. 600 tys. użytkowników. Spadki dosięgły też m.in. Interię (- 400 tys. osób) i IDG (- 638 tys.).