Kwietniowy ranking serwisów tematycznych

Gazeta.pl objęła prowadzenie wśród serwisów rekrutacyjnych, wyprzedzając tym samym inny serwis o bardzo silnej pozycji na rynku - Pracuj.pl. Agora odniosła duży sukces również w kategorii edukacja, gdzie jej portale awansowały z 13. na 6. miejsce. Onet.pl został liderem w kategorii styl życia, a Fotka.pl spada na 5 miejsce w zestawieniu serwisów społecznościowych. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem najpopularniejszych serwisów tematycznych w 12 kategoriach.

Przypominamy, że Internet Standard jedynie publikuje wyniki dostarczane przez PBI/Gemius. O przyporządkowaniu każdego z serwisów do odpowiedniej kategorii tematycznej decyduje Rada Badania PBI.

KATEGORIA INFORMACJE, PUBLICYSTYKA, MEDIA

Kwiecień okazał się srogim miesiącem dla TVN. Zarówno TVN 24 jak i TVN szybują w dół (pierwszy aż na 17. pozycję z 13.). Na wysokim 9. miejscu pojawił się Axel Springer - informacje, publicystyka, media, zastępując tym samym w rankingu dziennik.pl, który jest jego własnością. Rzeczpospolita.pl awansuje na 11. miejsce, a wiadomości24.pl na 13.

Kwietniowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA KULTURA I ROZRYWKA

W tej kategorii wyraźnie widać wzrost zainteresowania grami on-line. Korzystają na tym takie serwisy jak wyspagier.pl (awans z 16. na 13. miejsce), gry-online.pl (z 15. na 12.) oraz mojegry.pl (z 19. na 17.). Zestawienie to można by potraktować jako częściowe wyjaśnienie dla powstania myspace.pl - wzrost zainteresowania myspace.com powinien dobrze wróżyć polskiej wersji tej witryny. Myspace.com sukcesywnie w górę - z 20. na 15. pozycję.

Kwietniowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA MOTORYZACJA

Grupa Gratka - serwisy motoryzacyjne spada z 3. na 4. miejsce. Jeszcze niżej, bo na 5. wędruje Wirtualna Polska - Serwisy motoryzacyjne. Duży wzrost zasięgu, bo aż o 0,89% zalicza Onet.pl i plasuje się na 3. pozycji. Wielkiego skoku z 8. na 6. dokonuje jeden z największych polskich serwisów, Gazeta.pl.

Kwietniowy ranking serwisów tematycznych