Kwietniowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Sport

Portale są liderami w tej kategorii, jednak wszystkie straciły nieznacznie na zasięgu w stosunku do marca. Serwis sport.pl w stajni Gazety nie przyczynił się jak na razie do zauważalnych wzrostów zasięgu. Bardzo wysoko - na 5 pozycję - zawędrowała witryna "sportowego forum dyskusyjnego", które czasami pojawiało się w tym rankingu na dalekich pozycjach.

Kwietniowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Styl Życia

Pierwsza dziesiątka bez zmian, dużo ciekawiej na dalszych pozycjach. Na 11 miejscu w tej kategorii debiutuje serwis kozaczek.pl, który przynajmniej raz odwiedziło w kwietniu 386 tys. polskich internautów (real users).

Na dwudziestym miejscu można z kolei znaleźć serwis społecznościowy dla studentów StudentIX.pl, który należy do koncernu medialnego Holtzbrinck. Ciekawe, że trafił do tej kategorii, a nie do rankingu "Społeczności".

Kwietniowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Turystyka

Kolejny miesiąc z rzędu awansuje Google Maps, które znalazło się na 5 pozycji, zyskując 1 pkt. proc. zasięgu.W marcu Google Maps było na 8 miejscu. Swoją silną pozycję umacnia także Onet, który miał w kwietniu o 1,2 pkt. proc. większy zasięg niż w marcu. Awansował również polski serwis z mapami online Targeo.pl - z 19 miejsca w marcu, na 15 pozycję w lipcu.

Kwietniowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Nowe Technologie

Bardzo wysokie szóste miejsce zajmuje serwis, który jest tak naprawdę forum dyskusyjnym - peb.pl, według audytowanych wyników badania Megapanel, odwiedziło go w kwietniu 973 tys. internautów (real users).

Kwietniowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Praca

Jobpilot.pl, prawdopodobnie poprzez wprowadzenie polskiej wersji serwisu Monster.com awansował o 2 oczka w górę, wyprzedzając serwisy rekrutacyjne Wirtualnej Polski oraz Money.pl i zyskał w stosunku do poprzedniego miesiąca 1 pkt. proc. zasięgu. Dystans dzielący Pracuj.pl od sekcji Praca portalu Gazeta.pl powiększył się i wyniósł 2,5 pkt. proc zasięgu.

Kwietniowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Społeczności

Co prawda Grupa Fotka.pl (Fotka.pl + Swistak.pl) jest na 3 miejscu, lecz pod względem liczby odsłon konkurencję zostawia daleko w tyle, na jednego użytkownika przypadło w przypadku Grupy Fotka aż 555 odsłon. Dla porównania - jeden użytkowników serwisów społecznościowych Onetu wygenerował w kwietniu 44 odsłony, a Gazeta.pl - 30.

Należy dodać, że w przypadku dzisiejszych technologii internetowych odsłony to wskaźnik, którym można manipulować. Serwis bardzo podobny w obsłudze dla użytkownika, może być przygotowany w ten sposób, że dużo rzadziej będzie przeładowywana zawartość okna przeglądarki, a co za tym idzie - rzadziej będzie naliczana odsłona.

Kwietniowy ranking serwisów tematycznych

Patrz także:

Marcowy ranking serwisów tematycznych

Kwietniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Korekta

Jak poinformował nas Gemius ranking kategorii "Kultura i Rozrywka" zawierał błąd w związku z niewłaściwym przypisaniem jednego węzła.

Błąd został poprawiony.