Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Kwietniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Kwietniowe wyniki badania popularności witryn internetowych Megapanel PBI/Gemius nie przynoszą większych niespodzianek. W stosunku do marca nieznacznie spadł zasięg Google, które nadal jest na pierwszej pozycji z wynikiem 76,9%. Zasięg drugiego w rankingu Onetu właściwie się nie zmienił i wynosi 70,41%. Na trzeciej pozycji Wirtualna Polska z zasięgiem 61,37%, a na czwartej - Allegro.pl, które dotarło w kwietniu do 55,67% polskich internautów.

Gadu-Gadu prawdopdopodobnie ze względu na większą popularność platformy społecznościowej Moja Generacja wskoczyło na 13 z 15 pozycji, którą zajmowało w marcu i wyprzedziło Pino.pl. Dwie pozycje zyskała Grupa Fotka.pl, która w kwietniu znalazła się na 19 miejscu rankingu pod względem zasięgu. Na dwudziestym miejscu znalazły się serwisy Grupy Medousa - fotosik.pl, morzeognia.pl, rybnik.com.pl, sms.pl, strzelgola.pl, supergry.pl, zagle.pl.

Cały czas wysoką, 10 pozycję ma serwis YouTube, który przyciągnał w kwietniu 4 mln 97 tys. internautów, polska wersja serwisu na pewno przyczyni się do utrzymania silnej pozycji YouTube. Powstaje też pytanie, czemu YouTube nie jest traktowane jako jeden z serwisów Google'a. Google zgrupowane z YouTube miałoby w kwietniu zasięg 77,22%.

W rankingu ze względu na liczbę odsłon najwięcej stracił Travian, w stosunku do marca miał ich o 200 tys. mniej. W wynikach za maj Travian powinien być już liczony jako część portalu Interia.pl.

W rankingu ze względu na czas, drugi miesiąc z rzędu króluje Google. Nie zmieniła się kolejność wyników w przypadku pierwszej dziesiątki witryn.

Kwietniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

W rankingu komunikatorów duży wzrost odnotował Skype - zyskał 423 tys. użytkowników (real users) w stosunku do marca, należy jednak ostrożnie podchodzić do tej liczby, gdyż Skype nie jest objęty audytem site-centric. Spadek o prawie 1 pkt. procentowy odnotował komunikator Tlen.pl.

Sprostowanie

Jak poinformowała nas Interia.pl, wynik serwisu Travian.pl od 20 kwietnia jest wliczany do ogólnych statystyk portalu.

Stąd informacja o tym, że serwis miał w kwietniu 200 tys. mniej odsłon niż w marcu może być myląca.

Travian liczony już jako serwis Interii wygenerował w kwietniu 171 tys. odsłon.

Stąd łączna liczba odsłon Traviana (travian3.pl + Travian w Interii) w kwietniu wyniosła 611 tys.

Patrz także:

Marcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Metodologia badania Megapanel PBI/Gemius w pytaniach i odpowiedziach