Kwestionariusz: Maciej Gałecki, założyciel i prezes firmy Bluerank

Kwestionariusz wypełnił dla Internet Standard Maciej Gałecki, założyciel i prezes firmy Bluerank.

Nie mógłbym się obejść bez... niestety (?) internetu - a kiedyś również Scrabble i relaksu przy salsie :-)

Gdy stoję w korku... zdecydowanie (za) dużo myślę. A potem mam problem z przypomnieniem sobie i zapisaniem wszystkiego tego, co chciałbym zrobić.

Serwisy internetowe, które odwiedzam codziennie to... kocham cyfry i słupki - wszelkiego rodzaju statystyki, zestawienia i analizy, niekoniecznie finansowe :-) Tak więc królują statystyki serwisów, pozycje w wyszukiwarkach, wyniki kampanii i... serwis GPW. Poza tym, oczywiście cała rzesza serwisów marketingowych - głównie o search engine marketing, ale nie tylko. Wszystko przez RSS. Aha, jest jeszcze Sport.pl.

Web 2.0 to moim zdaniem... modne określenie czegoś, co się wydarzyło niezależnie od tego, czy zostałoby nazwane czy nie. Na pewno otwierające wiele drzwi i pozwalające na rozwój internetu oraz trochę inne jego postrzeganie. Patrząc z perspektywy marketingu w wyszukiwarkach, to również zjawisko dające nowe możliwości.

Praca to dla mnie... jednocześnie hobby, pasja i ambicjonalne wyzwanie (któż nie chciałby być nr. 1 w Google?). Uwielbiam robić to, co robię - jednocześnie się bawiąc.

Czas wolny spędzam... w przeszłości - na graniu w Scrabble (ach te beztroskie czasy studenckie). Potem - przyszło zainteresowanie salsą. Teraz niestety brak

czasu i częste wyjazdy powodują, że pozostaje mi "dorywcza" rozrywka.

Ale łączy ją jedno - intelektualne wyzwanie :-)

Podoba mi się... moja życiowa partnerka :-) To zdecydowanie najwłaściwsza odpowiedź.

Nie lubię, kiedy... biznesowo - nie ma partnerskiej współpracy i zaufania na linii klient - wykonawca. Prywatnie - kłamstwa, obłudy i niesłowności. Również braku organizacji.

W pracy jestem... o to lepiej zapytać moich współpracowników :)

Kwestionariusz: Maciej Gałecki, założyciel i prezes firmy Bluerank
Gdyby miał zmienić pracę, to... zdecydowanie pracowałbym w tej samej branży.

Pracuję tam, gdzie pracuję, bo... na początku trafiłem na grupę wspaniałych osób, które przekazały mi masę wiedzy i doświadczenia o e-marketingu. Potem - zaryzykowałem i uwierzyłem w potencjał SEM, interesując się nim

już od dawna. I chyba się nie pomyliłem.

W domu... odpoczywam psychicznie i uciekam od pracy na ile to możliwe. Króluje

spanie, odpoczynek i beztroski relaks.

Na wakacje... jeżdżę chyba całkiem regularnie - chociaż ze względu na aktywne

zwiedzanie miast (taką formę ostatnio preferuję) raczej odpoczywam

dopiero po powrocie. Marzę o tym, żeby wreszcie poleżeć na piasku, chociaż z drugiej strony wiem, że nie wytrzymam zbyt długo w jednym miejscu :)

W Polsce zmieniłbym... to apolityczna ankieta, więc odpada masa tematów ;-) Poza tym: nastawienie Polaków do życia - więcej optymizmu i samodzielności i przede wszystkim - samoorganizacji.

Zobacz inne kwestionariusze