Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Kup pan dziecko na eBayu

Chińska policja zatrzymała mężczyznę, który na internetowej aukcji eBay zamieścił ogłoszenie o sprzedaży dzieci. Chłopcy wycenieni byli na około 3500 USD, natomiast dziewczynki na ok. 1600 USD. Wszystkie pochodzić miały z chińskiej prowincji Henan.

Po tym, jak przedstawiciele eBaya usunęli rzeczone ogłoszenie i zawiadomili policję, niejaki Wu, identyfikujący się jako "Chuangxinzhe Yongyoun" został zatrzymany. Przedstawiciele policji stwierdzili, że oferta była skopiowana przez niefrasobliwego Chińczyka ze znalezionej przez niego ulotki. Wu tłumaczył się, że w jego ręce trafiła notka informująca, że bezpłodne pary mogą kupić sobie dziecko za nieduże pieniądze. Niewiele myśląc postanowił zamieścić podobny anons w Internecie.

Jego działanie miało być jedynie niewinnym żartem z konsekwencji którego raczej nie zdawał sobie sprawy. Według przedstawicieli chińskiego oddziału eBay do czasu usunięcia opisywanej oferty obejrzało ją w Internecie jedynie 50 osób. Swój wątpliwy moralnie dowcip Wu okupił siedmioma dniami spędzonymi w areszcie.