Kup pan dziecko na eBayu

Chińska policja zatrzymała mężczyznę, który na internetowej aukcji eBay zamieścił ogłoszenie o sprzedaży dzieci. Chłopcy wycenieni byli na około 3500 USD, natomiast dziewczynki na ok. 1600 USD. Wszystkie pochodzić miały z chińskiej prowincji Henan.

Po tym, jak przedstawiciele eBaya usunęli rzeczone ogłoszenie i zawiadomili policję, niejaki Wu, identyfikujący się jako "Chuangxinzhe Yongyoun" został zatrzymany. Przedstawiciele policji stwierdzili, że oferta była skopiowana przez niefrasobliwego Chińczyka ze znalezionej przez niego ulotki. Wu tłumaczył się, że w jego ręce trafiła notka informująca, że bezpłodne pary mogą kupić sobie dziecko za nieduże pieniądze. Niewiele myśląc postanowił zamieścić podobny anons w Internecie.

Jego działanie miało być jedynie niewinnym żartem z konsekwencji którego raczej nie zdawał sobie sprawy. Według przedstawicieli chińskiego oddziału eBay do czasu usunięcia opisywanej oferty obejrzało ją w Internecie jedynie 50 osób. Swój wątpliwy moralnie dowcip Wu okupił siedmioma dniami spędzonymi w areszcie.