Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Kto przejmie Wirtualną Polskę?

Wirtualna Polska od roku znajduje się w stanie upadłości. Zgromadzenie wierzycieli portalu ma zadecydować w czyje ręce trafi WP. Podtrzymanie decyzji sądu o nieuznaniu wierzytelności spółki TP Emitel należącej do grupy TP SA wyeliminowałoby ją z udziału w zgromadzeniu wierzycieli. Jak na razie sąd zgadza się z zarządcą.

Portal jest winny TP Emitel około 30 mln zł. Pierwotnie pożyczki tej udzielił Wirtualnej Polsce główny właściciel WP, czyli TP Internet. Zarządca sądowy WP uznał, że wierzytelność ta nie powinna być więc brana pod uwagę.

TP Emitel odwołał się od tej decyzji, jednak jak donosi Gazeta.pl w mininą środę sąd podtrzymał decyzję zarządcy WP. Oznacza to, że TP Emitel nie będzie brał udziału w zgromadzeniu wierzycieli WP, na którym zostanie podjęta decyzja o kształcie postępowania układowego - kto i za ile przejmie Wirtualną Polskę, spłacając jej długi.