Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Królowa Elżbieta II wchodzi na Facebooka

Stało się! Brytyjska Królowa wydała zgodę na stworzenie dworskiej strony na Facebooku pt. "The British Monarchy". 84-letnia królowa Elżbieta II ma już 150 tys. fanów, choć osobiście nie zajrzała jeszcze na swoje konto.

Na królewskiej stronie, która od wczoraj jest już dostępna na Facebooku, pojawiać się będą filmy, zdjęcia i nowości z życia Elżbiety II. Prawdopodobnie, znajdziemy tu też ciekawostki na temat pozostałych członków rodziny królewskiej, a wśród nich ukochanych wnuków królowej, książąt Williama i Harry'ego.

Użytkownicy Facebooka będą mogli zostawić komentarz na stronie, "polubić" ją i dowiedzieć się, jakie są najbliższe plany królowej. Niestety, Elżbieta II nie zostanie naszym "przyjacielem", ponieważ korzysta z innego typu konta niż zwykły użytkownik.

Elżbieta II sama zdecydowała o założeniu konta na Facebooku. Na razie, według doniesień brytyjskich gazet, nie zajrzała jednak na swoją stronę. Rodzina królewska ma już konto w serwisie fotograficznym Flickr. W roku 2007 powstał też specjalny królewski kanał w serwisie YouTube, a w 2009 r. twitterowe konto Pałacu Buckingham.

Co ciekawe, przy okazji powstania oficjalnej strony, wzrosła też popularność fanpage'a Elżbiety II. Twórcy konta napisali nawet na profilowej "ścianie", że mają problemy z przekonaniem użytkowników, iż nie jest to prawdziwa strona królowej, a jedynie witryna na jej temat.