Kreator sieci społecznościowych

Pojawiła się polska wersja językowa powstałego w Niemczech serwisu Mixxt.pl. Serwis służy do tworzenia sieci społecznościowych (Online-Community-Building), natomiast kierunkiem rozwoju dla Mixxt.pl będą kraje wschodnie.

Mixxt.pl oferuje użytkownikom fora dyskusyjne, fotogalerie, strony Wiki czy kalendarze wydarzeń, jak również możliwość indywidualizowania wyglądu graficznego stworzonej przez użytkownika sieci. Istotną rolę w mixxt.pl odgrywa możliwość ustawień funkcji prywatności: "Założyciel danej wspólnoty internetowej może samemu ustalić, czy jego sieć społeczna ma być prywatna czy publiczna. Decyduje także czy jej użytkownicy powinni się posługiwać swoimi prawdziwymi imionami czy tylko tzw. nickami. Ta elastyczność przy ustawianiu funkcji i projektowaniu sieci jest korzystna dla firm, instytucji lub osób prywatnych" - tłumaczy Philipp Ellenbeck, jeden z czterech założycieli serwisu mixxt.

Kreator sieci społecznościowych

Serwis działa w Sieci od 2007 r. a jego właścicielem jest firma mixxt GmbH, z siedzibą w Bonn. Mixxt zarządza europejską platformą wspólnot internetowych (Community-Platform) www.mixxt.de. Właściciele podają, że na ich serwisie przez ostatnie cztery miesiące założono ponad 900 internetowych społeczności zrzeszających 6500 członków. Jak na razie polska wersja zawiera w większości content z jej niemieckiego protoplasty - zarówno profile użytkowników, chmurkę tagów jak i sieci społeczne.

www.mixxt.de