Krakowski Tytan w Stanach

ComArch zawarł umowę z Terra Telecommunications z Miami na Florydzie na wdrożenie i outsourcing systemu billingowego TYTAN. Amerykański kontrakt przyniesie spółce 0,72 mln USD.

Umowa pomiędzy krakowską spółką i działającym w USA i Ameryce Łacińskiej operatorem telekomunikacyjnym wdrożenie i outsourcing systemu billingowego Tytan, obejmujące komponenty Real-Time 3ARTS Server oraz Interconnect Billing. Wartość trzyletniego kontraktu opiewa na 720 tys. USD

ComArch poprzez implementację TYTAN-a i InsightNet wesprze m.in. działanie niedawno zainstalowanego węzła kontrolującego łączność satelitarną i światłowodową stosowaną przez Terra do rozwijania sieci internetowej. Na bazie rozwiązań , Terra zamierza zbudować sieć IP w USA i Ameryce Łacińskiej, a następnie rozszerzyć zakres oferowanych usług szerokopasmowych.

Podstawą zaimplementowanego oprogramowania będzie TYTAN Interconnect Billing, czyli rozwiązanie umożliwiające rozliczenia międzyoperatorskie. Głównym wymaganiem jakie w tym wypadku postawiła Terra była możliwość transferowania danych w czasie rzeczywistym. Drugim modułem zastosowanym w sieci telekomunikacyjnej Terry będzie TYTAN Prepaid System, który umożliwi zarządzanie systemem kart telefonicznych i zarządzanie obiegiem dokumentów w ramach tego systemu. 3ARTS Serwer (Authentication, Authorization and Accounting Real-Time Server), ma zwiększyć szybkość przetwarzania zamówień na usługi typu prepaid i umożliwić współpracę z większą ilością dystrybutorów poprzez Internet.

Cała operacja zostanie wsparta przez platformę do zarządzania siecią InsightNet.