Kraków wirtualnie - tym razem na bazie zdjęć

Witryna EveryScape udostępniła w sieci wirtualny projekt Krakowa zbudowany na bazie zdjęć panoramicznych. Od teraz wszyscy chętni z całego świata mogą obyć wirtualną podróż po jednym z najpiękniejszych miast Europy.

U ubiegłym roku wielu polityków zainteresowało się nietypową formą promocji w wirtualnej rzeczywistości. Sztandarowym przykładem był projekt agencji reklamowej Supremum Group, która przeniosła do świata gry Second Life kila największych miast Polski (pisaliśmy o tym w artykule: "Kraków już w Second Life. Wkrótce Warszawa, Gdańsk, Poznań..."). Teraz doszły do nas wieści o kolejnym ciekawym wydarzeniu w internecie.

Kraków wirtualnie - tym razem na bazie zdjęć

Wirtualny Kraków

Witryna EveryScape udostępniła wszystkim chętnym możliwość zwiedzenia Krakowa bez ruszania się sprzed ekranu komputera. Aby to zrobić, wystarczy wejść pod ten adres i rozpocząć zabawę. Choć całość nie jest co prawda tak interaktywna i rozbudowana jak rzeczywistość Second Life, to jednak prezentuje lepszy poziom graficzny i nie wymaga od użytkownika pobierania klienta gry.