Korporacje - spamerzy?

Przyjęło się uważać, że jednym z problemów, który spędza sen z oczu menedżerom ds. informatyki w wielkich firmach jest zapewnienie ochrony przed spamem. Jak się okazuje, 78% ankietowanych obawia się także, aby samemu nie zostać posądzonym o upowszechnianie spamu.

Według badania przeprowadzonego przez ExactTarget menedżerowie ds. informatyki w największych korporacjach obawiają się, że ich organizacja może zostać uznana za spamera. Firma przeprowadziła badanie wśród menedżerów ds. informatyki z 2000 wielkich firm na całym świecie.

W ankiecie pytano menedżerów ds. informatycznych, czy obawiają się, że osoba nie prenumerująca wiadomości elektronicznych może otrzymywać newsletter z ich firmy. Okazało się, że 78% ankietowanych obawia się takiej ewentualności. Obawy te są uzasadnione. U 35% badanych w ciągu ub. roku firmowe newslettery otrzymywali również ci użytkownicy, którzy wypisali się z prenumeraty.

Badanie ukazuje również, że menedżerowie zmagają się z zapewnieniem merytorycznej spójności komunikacji elektronicznej firmy, która w postaci newsletterów opuszcza różne działy organizacji. Ogółem 45% ankietowanych obawia się, że pracownicy niechcący wyślą niezatwierdzony, zawierający błędne informacje e-mail z informacjami na zewnątrz organizacji. 9% przyznało, że do takiego zdarzenia doszło w ich firmie w ciągu ostatniego roku.